Arsenał w garażu Lubinie. Sąsiedzi 46-latka byli narażeni na ogromne niebezpieczeństwo

i

Autor: Policja Lubin Arsenał w garażu Lubinie. Sąsiedzi 46-latka byli narażeni na ogromne niebezpieczeństwo

Arsenał w garażu w Lubinie. Sąsiedzi 46-latka byli narażeni na ogromne niebezpieczeństwo

2022-06-23 15:00

Policjanci z Lubina zatrzymali 46-letniego mieszkańca miasta, który zgromadził prawdziwy arsenał nielegalnej broni i materiałów wybuchowych. Gdy mundurowi weszli do garażu należącego do mężczyzny - przerazili się. Wszystkim groziło duże niebezpieczeństwo.

Lubińscy kryminalni pracowali nad sprawą nielegalnego posiadania broni oraz materiałów wybuchowych przez jednego z mieszkańców miasta. Podczas zatrzymania 46-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli w jego w samochodzie broń palną krótką wraz z amunicją oraz maczetę o długości ostrza około 40 cm.

ZOBACZ TEŻ: Żar z nieba i tropikalne noce we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku [OSTRZEŻENIE IMGW]

Na tym jednak nie koniec. Prawdziwy arsenał był ukryty w garażu należącym do mężczyzny. Tam kryminalni przechwycili kolejne sztuki broni, w tym broń długą i ponad tysiąc sztuk amunicji.

- Policjanci na miejscu ujawnili również materiały wybuchowe w postaci lasek dynamitu w ilości aż 7,5 kilograma wraz z zapalnikiem elektrycznym, które stwarzały realne zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców – mówi asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Na miejscu, oprócz lubińskich śledczych, pracowali kontrterroryści z Wrocławia, którzy zabezpieczyli znalezione materiały wybuchowe.

Starszy pan jechał na działkę, BMW zmiotło go z przystanku. Masakra we Wrocławiu. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

- Po upewnieniu się, że jest bezpiecznie, policjanci kontynuowali sprawdzanie pomieszczeń należących do zatrzymanego. W wyniku tych czynności ujawnili ponad 22 kilogramy krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy – dodaje Sylwia Serafin.

Wszystkie nielegalne przedmioty zostały przez funkcjonariuszy zabezpieczone. Zatrzymany lubinianin trafił do policyjnej celi. Teraz odpowie karnie za popełnione przestępstwa. Bezpośredni nadzór nad sprawą prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu na Grabiszyńskiej