Atak na pętli we Wrocławiu. 23-latek bił i kopał kierowcę autobusu MPK

i

Autor: Policja Wrocław Atak na pętli we Wrocławiu. 23-latek bił i kopał kierowcę autobusu MPK

Wpadł po ponad 3 miesiącach

Atak na pętli we Wrocławiu. 23-latek bił i kopał kierowcę autobusu MPK [FILM]

2022-10-07 14:30

Policjanci z Wrocławia zatrzymali młodego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska, który na pętli tramwajowej zaatakował kierowcę autobusu komunikacji miejskiej. 23-latek w szale bił i kopał kierowcę. W końcu wpadł w ręce mundurowych.

Pobicie kierowcy autobusu MPK Wrocław 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w czerwcu na pętli tramwajowej na Tarnogaju we Wrocławiu. Policja pokazała film z zajścia, do którego wtedy doszło. Widzimy na nim, jak młody mężczyzna dopada przed autobusem MPK kierowcę i w szale go atakuje, m.in. wyprowadza mocny cios pięścią, a także kopie ofiarę. Następnie ucieka z miejsca zdarzenia.

- Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec od ponad 3 miesięcy prowadzili intensywne działania zmierzające do ustalenia sprawcy, który obrażał, kopał oraz groził kierowcy autobusu MPK we Wrocławiu. I choć zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu, ustalenie, jak się okazało 23-letniego mieszkańca naszego miasta, nie było łatwym zadaniem - relacjonuje asp. Aleksandra Freus z wrocławskiej policji.

W końcu jednak determinacja mundurowych się opłaciła, bowiem udało się namierzyć i zatrzymać podejrzewanego 23-letniego wrocławianina. Teraz odpowie on przed sądem, a za napad na kierowcę grożą mu 2 lata więzienia. Poszkodowany kierowca autobusu również może dochodzić swoich roszczeń w tym samym postępowaniu.

Zaatakował kierowcą MPK Wrocław. Bił i kopał go na pętli autobusowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE