Aukcja zamiast balu na Politechnice Wrocławskiej. Na rzecz studentów z Ukrainy

i

Autor: Tomasz Golla

Aukcja zamiast balu na Politechnice Wrocławskiej. Na rzecz studentów z Ukrainy

2022-02-25 17:00

W związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie, w sobotę, 26 lutego, zamiast tradycyjnego Charytatywnego Balu Politechniki Wrocławskiej, odbędzie się aukcja na rzecz ukraińskich studentów uczelni. Senat uczelni przyjął też uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę.

Aukcja rozpocznie się online w sobotę (26 lutego) o godz. 19. Jak poinformował PAP Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, w jej trakcie zaproszeni goście będą mogli wylicytować m.in. grafikę prof. Przemysława Tyszkiewicza, portret Stanisława Lema z jego własnoręcznym podpisem, rzeźbę Tomasza Urbanowicza oraz przedmioty przekazane m.in. przez prezydenta Wrocławia, marszałka województwa dolnośląskiego i wojewodę dolnośląskiego, a także rektorów Politechniki Wrocławskiej i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Ciepielski przekazał też, że w piątek (25 lutego) senat uczelni, na specjalnym posiedzeniu przyjął uchwałę potępiającą rosyjski atak na Ukrainę. Słowa wsparcia do ukraińskich studentów wystosował również rektor PWr prof. Arkadiusz Wójs.

- Jestem wstrząśnięty ogromem zła, które spotyka Waszą ojczyznę. Trudno mi sobie wyobrazić, co teraz przeżywacie, myśląc o swoich bliskich, o swoim kraju. Chcę Was zapewnić, że w obliczu bezprecedensowego ataku Rosji na Ukrainę możecie liczyć na wsparcie społeczności Politechniki Wrocławskiej – podkreślił prof. Wójs.

Zaapelował do studentów, aby zgłaszali swoje potrzeby dziekanom i profesorom. - Postaramy się Wam pomóc najlepiej, jak umiemy. Wszyscy solidaryzujemy się z Ukrainą i jej mieszkańcami – dodał.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje blisko 320 studentów i doktorantów pochodzących z Ukrainy.

Stacje benzynowe oblężone. Paliwa nie powinno zabraknąć. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Panika we Wrocławiu. Stacje benzynowe oblężone
Sonda
Boisz się wojny w Ukrainie?