"Bajzel" na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi

2022-06-08 14:56
Bajzel na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi
Autor: Policja Złotoryja "Bajzel" na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi

Policjanci zatrzymali 26-latka, który pobazgrał farbą w sprayu elewacje kościoła oraz budynków mieszkalnych i gospodarczych w Złotoryi. Mężczyzna namalował kilka dużych i szpecących napisów. Jego „wyczyn” nagrały kamery monitoringu, a teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wielkiego napisu „FC Bajzel”, który pojawił się na elewacji kościoła w centrum Złotoryi. Policjanci przystąpili do działania, a wkrótce się okazało, że pobazgranych ścian w mieście jest więcej.

ZOBACZ TEŻ: W końcu! Po 22 latach pociągi pojadą z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę

Mundurowi ustalili pokrzywdzonych i straty, które wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 500 złotych. W toku dalszych czynności namierzyli również sprawcę, który został zatrzymany.

- Okazał się nim 26-letni mieszkaniec miasta. Jego wyczyn nagrały kamery monitoringu. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu - mówi sierż. szt. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Wandal pobazgrał elewację kościoła. Zobaczcie, co napisał

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie cztery zarzuty zniszczenia mienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE