Bajzel na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi

i

Autor: Policja Złotoryja "Bajzel" na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi

"Bajzel" na elewacji kościoła. Wandal z farbą grasował po Złotoryi

2022-06-08 14:56

Policjanci zatrzymali 26-latka, który pobazgrał farbą w sprayu elewacje kościoła oraz budynków mieszkalnych i gospodarczych w Złotoryi. Mężczyzna namalował kilka dużych i szpecących napisów. Jego „wyczyn” nagrały kamery monitoringu, a teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wielkiego napisu „FC Bajzel”, który pojawił się na elewacji kościoła w centrum Złotoryi. Policjanci przystąpili do działania, a wkrótce się okazało, że pobazgranych ścian w mieście jest więcej.

ZOBACZ TEŻ: W końcu! Po 22 latach pociągi pojadą z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę

Mundurowi ustalili pokrzywdzonych i straty, które wstępnie oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 500 złotych. W toku dalszych czynności namierzyli również sprawcę, który został zatrzymany.

- Okazał się nim 26-letni mieszkaniec miasta. Jego wyczyn nagrały kamery monitoringu. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu - mówi sierż. szt. Dominika Kwakszys z KPP w Złotoryi.

Wandal pobazgrał elewację kościoła. Zobaczcie, co napisał

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie cztery zarzuty zniszczenia mienia. O jego dalszym losie będzie decydował sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?