Bomba w banku w centrum Bierutowa. Włamywacze omal nie wysadzili kamienicy

2021-02-23 8:22

Ogłuszająca eksplozja obudziła w środku nocy mieszkańców Bierutowa na Dolnym Śląsku. Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w centrum miasta. Siła wybuchu była tak duża, że z siedziby banku wyleciały okna i drzwi. Łupem złodziei padło 200 tys. zł.

Do próby włamania do bankomatu doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 lutego) w Bierutowie w powiecie oleśnickim. Ok. godz. 3:30 nad ranem dwóch nieznanych sprawców wysadziło bankomat w oddziale banku PKO BP niedaleko Rynku. Siła wybuchu była tak duża, że z kamienicy przy ul. Wrocławskiej wyleciały okna i drzwi.

Świadkowie wypadku, z którymi rozmawiali dziennikarze serwisu MojaOlesnica.pl, opowiadają, że najpierw słychać było ogromny huk wybuchu, a po chwili pisk opon odjeżdżającego samochodu.

- Mężczyźni poprzez wysadzenie bankomatu dokonali kradzieży czterech kasetek, w których znajdowało się ok. 200 tys. zł - informuje asp. Bernadeta Pytel z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. - Znajdująca się w banku kamera zarejestrowała sprawców zdarzenia, którzy po dokonaniu włamania oddalili się się pojazdem typu van koloru ciemnego w kierunku miejscowości Karwiniec.

Obecnie trwa zabezpieczanie śladów na miejscu zdarzenia i szacowanie strat. Policjanci proszą świadków zdarzenia o kontakt z najbliższą jednostką policji lub dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 997.

To już kolejny w tym roku wysadzony bankomat na Dolnym Śląsku. W nocy z 8 na 9 złodzieje wysadzili bankomat w Szklarskiej Porębie, a w nocy z 22 na 23 stycznia nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Nowogrodźcu.

Policyjny pościg na autostradzie A4