Łóżko - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay W Bołesławcu policja zatrzymała złodzieja, który ukrył się przed policją... w łóżku starszego mężczyzny.

Bolesławiec: Złodziej leżał w łóżku ze schorowanym staruszkiem. Ukrył się przed policją

2020-10-12 16:25

Policjanci z Bolesławca na Dolnym Śląsku zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego. Mężczyzna liczył, że ukryje się przed mundurowymi w łóżku chorego seniora, ale funkcjonariusze nie dali się nabrać na pomysłową kryjówkę złodzieja. Za liczne przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Bolesławiec: Złodziej w łóżku chorego seniora. Kryjówkę odkryli policjanci

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Bolesławcu kilka godzin po zdarzeniu zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu ciężarowego. - Sprawca liczył, że uda mu się przechytrzyć policjantów, ukrywając się w łóżku, gdzie leżał senior. Kiedy policjanci zapukali do drzwi lokalu usłyszeli głos starszego mężczyzny, który twierdził że czuje się bardzo źle i nie jest w stanie otworzyć drzwi - relacjonuje asp. szt. Monika Kaleta.

Policjanci chcieli na miejsce wezwać karetkę pogotowia, w obawie o stan zdrowia staruszka. Dzięki pomocy strażaków, mundurowi weszli do pokoju starszego pana, gdzie okazało się, że w łóżku z seniorem leży ukryty poszukiwany przestępca.

41-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego został zatrzymany w związku kradzieżą z włamaniem do pojazdu i usiłowaniem kradzieży z włamaniem do samochodu ciężarowego.

Policjanci odzyskali skradziony samochód

W trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze zabezpieczyli przesyłki o wartości kilkuset złotych utracone w wyniku włamania na terenie powiatu bolesławieckiego.

Dodatkowo policjanci odzyskali samochód osobowy skradziony na terenie powiatu jaworskiego oraz szereg wartościowych przedmiotów pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec. Zabezpieczono m.in. 17 sztuk aluminiowych felg, 5 elektrycznych hulajnóg, elektronarzędzia, traktorek kosiarkę, przyczepkę oraz lawetę.

10 lat więzienia dla złodzieja?

- Obecnie policjanci z powiatu bolesławieckiego przy współpracy z niemieckimi służbami ustalają, gdzie i kiedy zostały skradzione zabezpieczone przedmioty. Podejrzany już usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem oraz paserstwa pojazdu o wartości 12 tys. złotych - powiedziała Monika Kaleta. Przestępcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Co ciekawe, to nie jedyny złodziej na Dolnym Śląsku, który w nietypowy sposób próbował ukryć się przed policjantami. Mundurowi zatrzymali też 40-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna schował się przed policjantami w niewielkiej szafce kuchennej.

Źródło: PAP

Iga Świątek bez tajemnic. Ile wiesz o naszej tenisowej mistrzyni?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieszka Iga Świątek?
Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]