Brutalny atak na ochroniarza w galerii handlowej. Złodziej perfum kopał go w głowę

i

Autor: Policja Lubin Brutalny atak na ochroniarza w galerii handlowej. Złodziej perfum kopał go w głowę

Brutalny atak na ochroniarza w galerii handlowej. Złodziej perfum kopał go w głowę

2022-07-11 8:16

Najpierw ukradł perfumy, potem zaatakował ochroniarza, który chciał go zatrzymać. Dantejskie sceny rozegrały się w galerii handlowej w Lubinie. Teraz 25-latko grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

25-latek z Polkowic próbował ukraść perfumy o wartości 500 zł w jednym ze sklepów w galerii handlowej w Lubinie. Mężczyzna został zauważony przez pracownika ochrony, który podjął próbę jego zatrzymania.

ZOBACZ TEŻ: Ceny paliwa drastycznie wzrosły, Lotos wypowiada umowę MPK. Co z autobusami we Wrocławiu?

- 25-latek ani myślał się poddać. Był agresywny, szarpał się, uderzał i kopał w okolice głowy ochroniarza. Nawet kiedy z pomocą ruszyło dwóch kolejnych pracowników ochrony, młody polkowiczanin nadal stawiał opór kopiąc jednego z nich – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, zastępca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

W końcu złodzieja udało się zatrzymać, gdy na miejsce przybyli powiadomieni o zajściu policjanci. Sprawca wtedy próbował wprowadzić w błąd mundurowych podając się za swojego brata bliźniaka, ale szybko ustalono jego prawdziwe dane.

- Agresywny złodziej trafił za kratki i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej o charakterze chuligańskim ze względu na swoje agresywne zachowanie. Kodeks karny przewiduje za to karę do 10 lat więzienia – dodaje Krzysztof Pawlik.

Szalony i niebezpieczny drift na rondzie w centrum Jawora
Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?