Brutalny napad na taksówkarza. Pobili kierowcę i odjechali taksówką

i

Autor: Dolnośląska policja Brutalny napad na taksówkarza. Pobili kierowcę i odjechali taksówką

Brutalny napad na taksówkarza. Pobili kierowcę i odjechali jego taksówką

2022-05-12 14:10

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali trzy młode osoby – dwóch mężczyzn i kobietę – które napadły na taksówkarza, pobiły go i uciekły jego samochodem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do dramatycznego zdarzenia doszło wczesnym rankiem. Mężczyzna we Wrocławiu zamówił kurs do oddalonej o 35 km miejscowości w powiecie oleśnickim. Po dotarciu na miejsce dwóch innych pasażerów, kobieta i mężczyzna, wsiedli do taksówki i poprosili taksówkarza o kurs w kierunku Oleśnicy.

ZOBACZ TEŻ: 150 km nowych lub zmodernizowanych tras rowerowych. Gdzie powstaną?

- W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki, po czym jeden z nich polecił zatrzymać samochód. Zaskoczony całą sytuacją taksówkarz zauważył jedynie, jak mężczyźni we dwoje opuszczają samochód - relacjonuje st. sierż. Karolina Walczak z oleśnickiej policji.

Nagle jeden z nich wyrwał kluczyki ze stacyjki, a zanim taksówkarz zdążył zareagować, drugi z napastników wyszarpał go z pojazdu. Następnie uderzył go pięścią w twarz i przewrócił na drogę. Agresorzy wsiedli do taksówki i odjechali.

Oleśniccy funkcjonariusze szybko namierzyli trzy młode osoby - kobietę w wieku 19 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat - które dopuściły się rozboju. - Zostali oni zatrzymani już następnego dnia po zdarzeniu. Zupełnie nie spodziewali się „odwiedzin” mundurowych – dodaje Karolina Walczak.

Dokonał rozboju i spalił samochód ofiary

Policjanci odzyskali skradzione taksówkarzowi auto oraz zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W trakcie prowadzonych czynności w torebce zatrzymanej kobiety funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy w ilości niemal 1000 porcji.

Wszyscy troje uczestnicy rozboju usłyszeli już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafili na najbliższe miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?