Policyjny finał randki nad zalewem mietkowskim. Co się tam wydarzyło?

2022-05-12 6:45
Policyjny finał randki nad zalewem mietkowskim. Co się tam wydarzyło?
Autor: Policja Wrocław Policyjny finał randki nad zalewem mietkowskim. Co się tam wydarzyło?

Z pewnością nie tak miała wyglądać randka pewnej pary ze Świdnicy, która wybrała się na przejażdżkę nad Zalew Mietkowski. Okazało się, że motocyklista nie miał prawa jazdy, a stan jednośladu też pozostawał wiele do życzenia. Do akcji musieli wkroczyć policjanci.

Para ze Świdnicy wybrała się na przejażdżkę motocyklem nad Zalew Mietkowski. Policjanci z drogówki zatrzymali motocyklistę do kontroli drogowej. Niestety, wtedy czar – przynajmniej tymczasowo – prysł.

- Okazało się, że 35-latek kierował motocyklem nie ma do tego uprawnień. Tłumaczył funkcjonariuszom, że jest w trakcie kursu i brakuje mu kilku godzin jazdy z instruktorem, aby mógł podejść do egzaminu. W świetle prawa, samodzielnie wsiąść na motocykl mógł dopiero po otrzymaniu uprawnień kategorii A – relacjonuje sierż. Aleksandra Rodecka z wrocławskiej policji.

Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h

Na tym jednak nie koniec. Pojazd nie posiadał również aktualnych badań technicznych oraz wykupionej polisy OC.

W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny, a 35-letni motocyklista odpowie przed sądem za popełniony czyn.

Sonda
Potrafisz jeździć motocyklem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE