Burze z gradem i ulewnym deszczem na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Ostra zmiana pogody na Dolnym Śląsku! IMGW: wiatr do 100 km/godz., burze z gradem i ulewa

2022-06-20 8:53

Gwałtowna zmiana pogody w woj. dolnośląskim! Po południu i wieczorem (20 czerwca) na Dolnym Śląsku będą silne burze. Towarzyszyć im będą opady ulewnego deszczu i gradu oraz porywisty wiatr nawet do 100 km/godz. IMGW wydał ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Sprawdź na radarze burzowym, gdzie jest burza

Gwałtowna zmiana pogody w woj. dolnośląskim

W poniedziałek (20 czerwca) na Dolnym Śląsku spodziewane są burze z gradem i ulewnym deszczem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe II stopnia dla całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy przewidują, że burze na Dolnym Śląsku zaczną pojawiać się już wczesnym popołudniem. Burzom będą miejscami towarzyszyły opady ulewnego deszczu od 25 do 35 mm oraz porywisty wiatr wiejący z prędkością nawet do 100 km/godz. Miejscami może spaść również grad.

„Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych” - ostrzega IMGW.

Alert pogodowy przed burzami na Dolnym Śląsku obowiązuje od godz. 14 do godz. 21 w poniedziałek (20 czerwca). Ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia oznacza, że można spodziewać się wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Gdzie jest burza? [RADAR BURZ]

Mimo że burza jest zjawiskiem gwałtownym, to jednak jest również w jakimś stopniu przewidywalna. Dlatego warto śledzić prognozy pogody i ostrzeżenia pogodowe IMGW. Można też skorzystać z interaktywnych map online, które pokazują na bieżąco, gdzie jest burza w danej chwili i w którym kierunku zmierza. Współcześnie dzięki wielu aplikacjom i stronom internetowym możemy na bieżąco obserwować zmieniającą się pogodę.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia