Zbrodnia w Kotli. 20-letnia Julia aresztowana za zabójstwa dziadka i jego znajomego

i

Autor: pixabay Zbrodnia w Kotli. 20-letnia Julia aresztowana za zabójstwa dziadka i jego znajomego

Zbrodnia w Kotli. 20-letnia Julia aresztowana za zabójstwa dziadka i jego znajomego

2022-06-17 14:53

20-letnia Julia usłyszała w piątek, 17 czerwca, w głogowskiej prokuraturze zarzut zabójstwa swojego dziadka i jego znajomego. Zdaniem śledczych kobieta miała wielokrotnie ugodzić ostrym narzędziem obu mężczyzn. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 20-latki.

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę, 15 czerwca, wieczorem w miejscowości Kotla pod Głogowem. Na poddaszu 20-letnia Julia zaszlachtowała nożem dwóch mężczyzn - swojego 72-letniego dziadka i jego 58-letniego znajomego.

- Oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok z udziałem biegłego lekarza przemawiały za tym, że dokonano zabójstwa obu mężczyzn. Mieli oni widoczne liczne obrażenia, m.in. rany kłute na plecach, a także rany cięte. Szczegółowe ustalenie obrażeń będzie jednak możliwe dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok – powiedziała prok. Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie podczas libacji alkoholowej, w której uczestniczyli młoda kobieta i jej ofiary.

W piątek, 17 czerwca, prok. Tkaczyszyn przekazała PAP, że 20-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty dokonania zabójstw obu mężczyzn.

Morderstwo i podpalenie domu dla zatarcia śladów. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

- Prokurator zarzucił kobiecie, że działała w zamiarze bezpośrednim i zadała mężczyznom rany kłute i inne w klatkę piersiową oraz inne części ciała narzędziem typu nóż doprowadzając do ich zgonu – powiedziała.

Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa nie może mówić o postawie podejrzanej. Przypomnijmy, że zaraz po zdarzeniu, gdy młoda kobieta opuściła dom, miała powiedzieć, że „niczego nie żałuje”.

W piątek, po godz. 14 prok. Tkaczyszyn poinformowała, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. 

Brutalne morderstwo w Jachrance. Po imprezie zabił znajomego
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?