Zderzenie tirów na AOW

Całkowita blokada AOW po zderzeniu dwóch tirów. Naczepa stanęła w poprzek drogi

2022-08-22 12:43

W poniedziałek rano (22 sierpnia) doszło do niebezpiecznego zdarzenia na trasie AOW w kierunku Kudowy-Zdrój. Zderzenie dwóch tirów doprowadziło do niemal całkowitej blokady drogi. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Kolizja miała miejsce na 8 km jezdni AOW w kierunku Kudowy Zdrój, pomiędzy Węzłami Oporów i Wrocław Południe. Kierowca ciężarowego dafa wraz z naczepą, jadąc w kierunku autostrady A4 nie zachował szczególnej ostrożności widząc powiększający się przed nim zator drogowy, co zakończyło się kolizją z prawidłowo jadącym w tym samym kierunku, innym pojazdem ciężarowym.

>>> Dzierżoniów: Remontowany stadion zamienił się w basen! Miesięczna norma opadów osiągnięta w jeden dzień!

Stadion w Dzierżoniowie kompletnie zalany!

Siła uderzenia była na tyle mocna, że oba pojazdy obróciły się o 90 stopni. Jedna z naczep stanęła w poprzek pasów ruchu i zablokowała przejazd. Druga ciężarówka zawisła na barierach ochronnych oddzielających jezdnie.

Brak należytej ostrożności i nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu skończyło się, na szczęście, jedynie poważnymi uszkodzeniami obu pojazdów oraz infrastruktury drogowej. Żaden z kierowców nie ucierpiał. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilka godzin.

CZYTAJ TAKŻE: Areszt dla księdza podejrzanego o posiadanie dziecięcej pornografii. To dyrektor szkoły podstawowej