Ceny paliw we Wrocławiu oszalały. Eksperci nie mają złudzeń: wkrótce benzyna może kosztować 8 zł

i

Autor: Tomasz Golla

Ceny paliw we Wrocławiu oszalały. Eksperci nie mają złudzeń: wkrótce benzyna będzie po 8 zł

2022-03-08 10:55

Kierowcy we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku łapią się za głowy. Ceny paliw rosną w zastraszającym tempie. Olej napędowy już kosztuje ponad 7 zł, do tej bariery zbliża się również 98-oktanowa benzyna. Niestety, eksperci nie mają dobrych prognoz. Będzie jeszcze drożej.

Ceny paliw we Wrocławiu 

Ostatnie tygodnie to był dla kierowców prawdziwy rollercoaster. Na początku roku paliwa zaczęły mocno drożeć, ale wzrost cen został zastopowany po wprowadzeniu niższej akcyzy. Niestety, po niższych cenach zostało już tylko wspomnienie. Napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że z rynku paliw płyną kiepskie wieści.

Skala wzrostu cen ropy naftowej nie napawa optymizmem. W poniedziałek (7 marca) rano notowania przekroczyły poziom 130 dolarów za baryłkę. - Realną perspektywą jest, że jeszcze w marcu cena ropy naftowej sięgnie 150 dolarów za baryłkę - ocenił w poniedziałek w rozmowie z PAP analityk portalu e-petrol.pl Jakub Bogucki. Zaznacza on, że to przełoży się na cenę benzyny, za którą możemy zapłacić wkrótce 7 zł i kilkadziesiąt groszy.

Już teraz cena oleju napędowego na wrocławskich stajach albo zbliżyła się do tej bariery, albo ją przekroczyła. W poniedziałek za diesela kierowcy płacili m.in.

  • Shell, ul. Brucknera - 6.99 zł;
  • Amic, ul. Krzywoustego - 6.95 zł;
  • Orlen, ul. Skłodowskiej-Curie - 6.95 zł;
  • BP, ul. Swobodna - 7.16 zł;
  • Orlen, ul. Krzywoustego – 7.16 zł.

Średnie ceny za benzynę PB 95 wahały się od 6.49 do 6.69, a za PB 98 od 6.60 do 6.90. 

Coraz droższe paliwa na wrocławskich stacjach benzynowych

Problem w tym, że ceny obowiązujące jednego dnia, mogą być na drugi dzień już… nieaktualne. Na przykład na stacji sieci Citronex w podwrocławskich Siechnicach benzyna PB95 w poniedziałek kosztowała 6.59 za litra, a już we wtorek (8 marca) na stronie firmy była cena – 6,99! 

Kiedy benzyna po 8 zł?

Niestety, nie mam dobrych wieści dla kierowców. - O ile ceny oleju napędowego już przekraczają 7 zł, o tyle ceny benzyn jeszcze trzymały się poniżej tej granicy. Na przełomie marca i kwietnia może ona kosztować nawet 8 zł - uważa Jakub Bogucki.

Sonda
Czy ze względu na drogie paliwo przesiadłeś się do komunikacji miejskiej?