Trudne warunki na drogach

Ciężarówki blokują główne trasy na Dolnym Śląsku. Potężne korki na "krajówkach"

2022-12-19 13:16

Fatalne warunki na głównych drogach na Dolnym Śląsku. Samochody ciężarowe nie mogą podjechać na wzniesienia i blokują główne trasy w regionie. Zablokowane są między innymi droga krajowa nr 8 i droga krajowa nr 35.

Zablokowane drogi na Dolnym Śląsku 

Fatalne warunki drogowe na Dolnym Śląsku. Od rana w poniedziałek, 19 grudnia, przejazd niektórymi odcinkami głównych tras w regionie jest ekstremalnie trudne. Czasami wręcz niemożliwe. Wszystko przez zawieje i zamiecie śnieżne, które nawiewają śnieg z pól, co przy minusowej temperaturze powoduje, że na wielu drogach jest bardzo ślisko.

- Ze względu na złe warunki pogodowe pojazdy ciężarowe nie mogą podjechać na wzniesienia, stają w poprzek drogi i blokują całkowicie ruch. Dzieje się tak mimo ciągłego działania sprzętu odśnieżnego, piaskarek i pługów – takie komunikaty GDDKiA w poniedziałkowe przedpołudnie wydała kilka razy.

Najgorzej jest na drodze krajowej 8 w miejscowości Przerzeczyn-Zdrój. Tam ok. godz. 11 pojazd ciężarowy stanął w poprzek drogi, a naczepa przewróciła się do rowu. Droga jest zablokowana, a w obu kierunków utworzyły się potężne korki.

Około południa do podobnego zdarzenia doszło na drodze krajowej 35. Na odcinku Mokrzeszów - Słotwina (między Świdnicą i Świebodzinem) przejazd zablokowało kilka ciężarówek.

Trudna warunki panują również na lokalnych drogach. Jak informuje portal zabkowice.express-miejski.pl szczególnie ciężko jeździ się drogą wojewódzką nr 382 w Kluczowej w gminie Ząbkowice Śląskie.

Utrudnienia powyższe zakończyły się po godz. 13. Tymczasem przed godz. 14 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego - na drodze krajowej 3, na odcinku Jelenia Góra – Bolków, przewrócił się samochód ciężarowy. Droga w miejscowości Wierzchosławiczki jest zablokowana.

Zdjęcia dzięki uprzejmości strony zabkowice.express-miejski.pl

Zima we Wrocławiu. Pierwsze większe opady.

QUIZ. Świąteczne tradycje i zwyczaje. Znasz je wszystkie? 10/15 to będzie sukces!

Pytanie 1 z 15
Zaczynamy od prostych pytań. W Wigilię zwierzęta "mówią" ludzkim głosem. Kiedy?