Dlaczego wyją syreny alarmowe?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Bru-nO Dlaczego wyją syreny alarmowe?

Syreny alarmowe

Czemu w Polsce wyją syreny? Czy jest się czego obawiać? [7.08.2022]

2022-08-07 7:30

Dlaczego wyją syreny? W niedzielę (7.08.2022) Państwowa Straż Pożarna odda hołd strażakowi KG PSP, który zginął sobotę w wypadku podczas służby. We wszystkich jednostkach w PSP w Polsce w niedzielę o godzinie 8.00 włączą syreny.

W niedzielę, 7 sierpnia 2022 o godzinie 8.00 będą wyć syreny alarmowe. Rozbrzmią w całej Polsce. Dlaczego? Strażacy chcą w ten sposób oddać hołd swojemu koledze, który zginął podczas służby.

- W niedzielę 7 sierpnia o godz. 8.00 we wszystkich jednostkach PSP włączymy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddamy hołd strażakowi KG PSP, który zginął w wypadku podczas służby. Zachęcamy również OSP i inne służby do dołączenia do tej akcji - informuje pogrążona w żałobie Państwowa Straż Pożarna.

Przypomnijmy, w sobotę 6 sierpnia 2022 r. doszło do wypadku samochodu straży pożarnej. Wracali z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, jeden ze strażaków poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków.

Zobacz też: Potężny pożar pod Bolesławcem. Płonie zakład produkujący paliwa alternatywne

Tłumy warszawiaków żegnają "Paulinkę" z Powstania. Pogrzeb Anny Jakubowskiej
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?