Dlaczego wyją syreny alarmowe?

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/Bru-nO Dlaczego wyją syreny alarmowe?

Syreny alarmowe

Czemu w Polsce wyją syreny? Czy jest się czego obawiać? [7.08.2022]

2022-08-07 7:30

Dlaczego wyją syreny? W niedzielę (7.08.2022) Państwowa Straż Pożarna odda hołd strażakowi KG PSP, który zginął sobotę w wypadku podczas służby. We wszystkich jednostkach w PSP w Polsce w niedzielę o godzinie 8.00 włączą syreny.

W niedzielę, 7 sierpnia 2022 o godzinie 8.00 będą wyć syreny alarmowe. Rozbrzmią w całej Polsce. Dlaczego? Strażacy chcą w ten sposób oddać hołd swojemu koledze, który zginął podczas służby.

- W niedzielę 7 sierpnia o godz. 8.00 we wszystkich jednostkach PSP włączymy sygnały świetlno-dźwiękowe i minutą ciszy oddamy hołd strażakowi KG PSP, który zginął w wypadku podczas służby. Zachęcamy również OSP i inne służby do dołączenia do tej akcji - informuje pogrążona w żałobie Państwowa Straż Pożarna.

Przypomnijmy, w sobotę 6 sierpnia 2022 r. doszło do wypadku samochodu straży pożarnej. Wracali z działań przy pożarze w m. Osła (woj. dolnośląskie). Samochodem jechało trzech strażaków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Niestety, jeden ze strażaków poniósł śmierć a dwóch zostało rannych. Komendant Główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak w imieniu własnym i całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny zmarłego i poszkodowanych strażaków.

Zobacz też: Potężny pożar pod Bolesławcem. Płonie zakład produkujący paliwa alternatywne

Tłumy warszawiaków żegnają "Paulinkę" z Powstania. Pogrzeb Anny Jakubowskiej
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE