Strażacy w akcji

Pożar w fabryce pod Boleslawcem. Akcja gaśnicza może potrwać do niedzieli

2022-08-06 8:11

Strażacy wciąż walczą z potężnym pożarem, który wybuchł w piątek, 5 sierpnia w zakładzie przetwórstwa tworzyw sztucznych w miejscowości Osła pod Bolesławcem. W fabryce wytwarzane są paliwa alternatywne. Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze wiele godzin i przeciągnąć się do niedzieli.

Ogień pojawił się w piątek, około godz. 18:00 i objął około 75 procent powierzchni zakładu. W momencie wybuchu pożaru, na terenie zakładu znajdowało się 80 osób. Wszystkie zostały ewakuowane. Z żywiołem przez całą noc walczyło 120 strażaków i 33 samochody strażackie.

W sobotę, w godzinach porannych wciąż trwała akcja gaśnicza. Jak poinformował w rozmowie z TVN24 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu, dogaszanie pożaru może potrwać cały dzień, a nawet przeciągnąć się do nocy z soboty na niedzielę.

Czytaj też: Masakra na drodze Wrocław – Środa Śląska. Ciężarówka rozbiła ciągnik koszący pobocze

Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Pożar nie zagraża również okolicznym mieszkańcom, gdyż pobliżu zakładu nie ma zabudowań mieszkalnych.

Zakład zajmuje powierzchnię o wymiarach około 150 na 150 metrów i cały jest otoczony murem. Na jego terenie znajdują się dwie hale i składowisko tworzyw sztucznych. Łącznie znajduje się tam 10 tysięcy ton plastików i 1200 ton gotowego paliwa.

Czytaj też: 38-latek zaatakował nożem policjanta, który chciał mu pomóc

Sprawdź, czy możesz zostać strażakiem! Rozwiąż test!

Pytanie 1 z 5
Co powinien zrobić strażak po usłyszeniu sygnału akustycznego w aparacie powietrznym:
Tragiczny pożar pod Wrocławiem