Oficjalnie nie wiadomo jaki skarb może być ukryty pod Kamienną Górą

i

Autor: Pezibear/PD/pixabay.com Oficjalnie nie wiadomo jaki skarb może być ukryty pod Kamienną Górą

Czy pod Kamienną Górą są skarby? Sprawdzili to urzędnicy!

2016-02-23 18:30

Pracownicy starostwa powiatowego w Kamiennej Górze razem z anonimowym informatorem pojechali na miejsce, gdzie jego zdaniem są ukryte bogactwa.

Wizja lokalna nie była łatwa, bo w tamtych terenach leży teraz śnieg. Nie dało się dojrzeć w zasadzie nic oprócz drzew i krzaków.

- Jednak byliśmy, zobaczyliśmy i będziemy podejmować dalsze czynności formalno - prawne zmierzające do wyjaśnienia sprawy - zapewnia Jarosław Gęborys, starosta kamiennogórski w rozmowie z dziennikarzem TVN 24.

Anonimowa osoba, która przekazała urzędnikom informację o skarbach również nie zamierza tej sprawy tak zostawić. Chce sprawdzić teren na własną rękę. Najpierw musi jednak uzyskać wszystkie wymagane zgody.

Co może być pod Kamienną Górą?

Odkrywca poinformował urzędników, że jest tam dziura w ziemi, tunel albo sztolnia. Według nieoficjalnych informacji anonimowy informator miał powiedzieć pracownikom starostwa, że pod Kamienną Górą zostały ukryte bogactwa zrabowane przez Niemców na terenie Polski.

Złoty pociąg. Jest wstępne pozwolenie na poszukiwania

To tylko jedno z wielu potencjalnych odkryć na Dolnym Śląsku zgłaszanych w ostatnich miesiącach lokalnym władzom. Poszukiwania najsłynniejszego z tych skarbów, czyli złotego pociągu, mają rozpocząć się w marcu. Piotr Koper i Andreas Richter uzyskali już ustną zgodę PKP, które jest właścicielem terenu, na prowadzenie robót.

"Odbyło się też spotkanie robocze z radcą prawnym właściciela działki po byłej fabryce „Porcelany Książ”, która jest sąsiadująca z terenem PKP i na jej terenie także będą odbywały się prace odkrywkowe oraz ulokowane będzie zaplecze robót, przejazd oraz magazyn urobku" - deklarują Koper i Richter na profilu założonej przez nich spółki na Facebooku.

Witamy ponownie (jak co piątek)Bieżący tydzień przyniósł w końcu jakieś dobre wiadomości. Odbyło się spotkanie robocze...Posted by XYZ Spółka Cywilna on 19 luty 2016

Czytaj także: Monika przypilnuje dziecka podczas ciąży. W szpitalu przy Borowskiej jest ich osiem [AUDIO]