Była sołtys niemal zagłodziła psa na śmierć?

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Była sołtys niemal zagłodziła psa na śmierć? Trwa walka o życie czworonoga

2021-06-22 14:55

Skrajnie zaniedbany i zagłodzony niemal na śmierć pies został odebrany przez inspektorów Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt byłej sołtys wsi Krzyżowa w powiecie świdnickim. Wycieńczony pies w ostatniej chwili trafił do wrocławskiej kliniki weterynaryjnej. Rokowania póki co są ostrożne, ale jest szansa, że zwierzę przeżyje. Na razie, jak informuje DIOZ nawet „utrzymanie głowy w górze jest dla niego niewyobrażalnym wysiłkiem”.

Do przedstawicieli Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt dotarła informacja, że skrajnie zaniedbany pies należący do byłej sołtysowej wsi Krzyżowa w powiecie świdnickim, umiera uwiązany na łańcuchu. Gdy wolontariusze dotarli na miejsce, ich oczom ukazał się przerażający widok.

„Pies niemalże nie reagował na bodźce – czytamy we wpisie DIOZ na Facebooku. - Spał na trawie, przypięty łańcuchem do budy. Jego skołtuniona sierść oblepiona była fekaliami i przemoczona od moczu. Wokół niego nie było ani grama wody, nie wspominając o jedzeniu. Na budzie natomiast stały brudne gary ze skisłymi, ugotowanymi kośćmi.”

Przedstawiciele DIOZ postanowili zabrać psa i jak najszybciej przekazać go pod opiekę weterynarzy. Z ich relacji wynika, że właścicielka psa specjalnie nawet im nie przeszkadzała.

„Krzyczała coś z okna, żeby „spierda...” z jej posesji... Jak chciała tak zrobiliśmy - wzięliśmy konającą istotę i odjechaliśmy” - relacjonują obrońcy praw zwierząt.

Ledwie żywy pies trafił do wrocławskiej kliniki weterynaryjnej. Stwierdzono u niego m.in. odwodnienie, kacheksję, zaniki mięśniowe, nieleczony guz jądra, uszkodzoną w wyniku głodzenia wątrobę, ropne wypływu z oczu oraz zgniłe i ropiejące zęby z przetokami. Pies był tak wycieńczony, że nie miał nawet siły jeść. Mimo natychmiast podjętej terapii, rokowania cały czas są ostrożne. Uruchomiona została specjalna zbiórka internetowa na leczenie wycieńczonego czworonoga.

ZOBACZ TEŻ: Ciągnęła psa na haku za samochodem! OKRUTNA SOŁTYS spod Świdnicy zatrzymana [STRASZNE ZDJĘCIA]

Przedstawiciele DIOZ zapewniają, że nie zostawią tak tej sprawy, a byłej sołtysowej może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

„Starego i schorowanego psa zamiast leczyć i odpowiednio karmić, pozostawiła na topornym łańcuchu na pewną śmierć” - napisali na Facebooku.

Wlokła psa na haku
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?