Pobił klienta kwiaciarni, bo nie chciał założyć maseczki

i

Autor: pixabay.com

Dolny Śląsk: Pobił klienta kwiaciarni, bo nie chciał założyć maseczki

2020-11-23 14:42

43-letni mieszkaniec Głogowa odpowie za zniszczenie mienia i pobicie 31-letniego mężczyzny. Powodem awantury, do jakiej doszło w jednej z głogowskich kwiaciarni, był fakt, że młodszy z mężczyzn nie chciał założyć maseczki.

Do poważnej awantury doszło w jednej z głogowskich kwiaciarni. W trakcie zakupów jeden z klientów – 43-letni mieszkaniec Głogowa - zwrócił uwagę innemu mężczyźnie na brak maseczki. 31-latek, który nie miał zasłoniętych ust i nosa, zareagował na tę uwagę nerwowo i w niecenzuralnych słowach odpowiedział 43-latkowi. Ten nie pozostał dłużny i zagroził 31-latkowi pobiciem.

Gwałtowna i niecenzuralna wymiana zdań zakończyła się bójką przed kwiaciarnią.

- Efektem zajścia są zarzuty za groźby karalne oraz uszkodzenia ciała, które usłyszał 43-letni mieszkaniec Głogowa - informuje podinsp. Bogdan Kaleta z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. - Doszły do tego zniszczone okulary o wartości 800 zł, uszkodzony telefon o wartości 2000 zł oraz szkody wyrządzone przed kwiaciarnią.

Za groźby karalne oraz uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W rozmowie z policjantami pokrzywdzony 31-latek tłumaczył, że powodem niezałożenia przez niego maseczki była wizyta u dentysty i zalecenie jakie usłyszał od stomatologa, aby jej chwilowo nie używać.

250 km/h na liczniku i 2 promile we krwi na A4