Jacek Sutryk

i

Autor: Kaja Paśko

Prezydent Wrocławia zakpił z lidera Bayer Full. „Takich >frajerów< jak ja, jest wielu” [WIDEO]

2020-11-23 13:00

Do grona osób, komentujących niedawną wypowiedź Sławomira Świerzyńskiego na temat Kultu, dołączył prezydent Wrocławia. Jacek Sutryk postanowił zakpić z lidera disco-polowego zespołu Bayer Full i zamieścił w mediach społecznościowych film, w którym chwali się zakupem dwóch starszych płyt Kultu. Nie zapomniał też wspomnieć o samym zespole Bayer Full. Zobaczcie zresztą sami!

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, rozpętał ostatnio w mediach niemałą aferę, wypowiadając się drwiąco na temat Kultu i Kazika. Wszystko zaczęło się od głośnej sprawy dotacji dla artystów, jakie mieli otrzymać z Funduszu Wsparcia Kultury. Wśród beneficjentów znalazł się m.in. zespół Bayer Full, który miał dostać od państwa aż 550 tys. zł.

Jednym z artystów, którzy postanowili nie ubiegać się o rządowe dotacje był Kazik Staszewski, który poinformował publicznie, że zespół Kult nie weźmie od rządu ani grosza, bo są to "ukradzione pieniądze".

Wypowiedź Kazika szybko wyśmiał Sławomir Świerzyński, który na antenie Polsat News drwił z popularności Kultu.

„Oni mówią, że jak ktoś chce im pomóc, to niech ich płytę kupi. A kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult?” - pytał Świerzyński.

Na odzew nie trzeba było długo czekać. W internecie pojawiły się setki kpiących komentarzy i memów, a płyty Kultu zaczęły sprzedawać się jak ciepłe bułeczki. Do sprawy postanowił odnieść się też prezydent Wrocławia. Jacek Sutryk nagrał film, jak kupuje starsze płyty Kultu.

- Ostatnio usłyszałem od pewnego gentlemana stwierdzenie „kto dzisiaj słucha Kult i Kazika?” - komentuje Jacek Sutryk. - Dodam, że ten gentleman jest znany przeze mnie tylko z jakiegoś hitu o „majteczkach w kropeczki”. No to ja chciałbym oznajmić temu jegomościowi: takich „frajerów”, jak ja słuchających Kult i Kazika jest wielu. A ja słucham go od dawna, bo to utwory mojej młodości. No i właśnie dlatego dzisiaj kupiłem płyty Kultu.

Prezydent Wrocławia znalazł w sklepie również płytę Bayer Full. Powstrzymał się jednak od jej zakupu.

- A płytę Pana gentlemana zostawiam dla innych do kupienia, może skorzystacie. Ale jest ostatnia, także lećmy i kupujmy - drwi prezydent Wrocławia.

ZOBACZCIE CAŁE NAGRANIE:

Futurystyczne toalety we wrocławskich parkach