Kontrola wykazała błędy w szkole, do której chodzą wychowankowie domu dziecka

i

Autor: www.lifeofpix.com/CC0/pexels.com Kontrola wykazała błędy w szkole, do której chodzą wychowankowie domu dziecka

Dom dziecka w Obornikach Śląskich: kolejny wychowanek w szpitalu [AUDIO]

2016-04-05 10:10

17-latka zatrutego marihuaną i alkoholem znaleźli w połowie marca trzebniccy policjanci. Poprzednio dwóch wychowanków domu dziecka próbowało popełnić samobójstwo.

Z nieoficjalnych informacji wiemy, że znaleziony w marcu nastolatek to też wychowanek placówki. Policjanci chłopaka znaleźli na oddalonej od drogi ławce. 

- Młody człowiek, który stracił kontakt z policjantami, został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu medycznej pomocy. Decyzją lekarza pozostał on na oddziale pediatrycznym. Nastolatek przejawia objawy demoralizacji, ponieważ już kilkukrotnie był zatrzymywany przez zespół do spraw nieletnich - opowiada Piotr Dwojak z trzebnickiej policji.

Kontrola pokazała błędy w szkole, do której uczęszczają wychowankowie domu dziecka

Kuratorium Oświaty przeprowadziło kontrolę w gimnazjum w Pęgowie, do którego chodzą dzieci z domu dziecka w Obornikach Śląskich. Pierwsze sygnały tego, że jest spełniany obowiązek szkolny pojawiły się już prawie rok temu.

- Szkoła nie została poinformowana o próbie samobójczej wychowanki domu dziecka. Osoba wskazana przez dyrektora domu dziecka do kontaktu z gimnazjum okazała się stażystą bez wymaganych kwalifikacji skierowanym do placówki przez urząd pracy w celu wykonywania prac biurowych - tłumaczy  Krystyna Kaczorowska, rzecznik Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Nowy parking dla wraków we Wrocławiu. Gdzie powstanie? [AUDIO]​