Dzik zaatakował 6-latka! Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Horror w Legnicy

i

Autor: webandi /Pixabay.com

Chłopczyk zaatakowany przez dzika

Dzik zaatakował 6-latka! Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Horror w Legnicy

2022-09-03 18:45

Na ogródkach działkowych w okolicach ulicy Poznańskiej w Legnicy (woj. dolnośląskie) w piątek (2.09.2022) doszło do horroru. Dzik zaatakował dziecko! 6-letni chłopczyk trafił do szpitala, jego stan jest ciężki. Szczegóły poniżej.

Do dramatu doszło w Legnicy na ogródkach działkowych w okolicach ulicy Poznańskiej w piątek (2 września 2022). Chłopiec został zaatakowany przez dzika. 6-latek trafił do szpitala, a jego stan określa się jako ciężki.

- Do zdarzenia doszło około godz. 18.00 na obrzeżach miasta. Chłopiec przebywał na terenie ogródków działkowych ze swoją mamą, u znajomych. Kobieta nie widziała momentu ataku, bo 6-latek oddalił się na chwilę - informuje mł. asp. Anna Tersa, z zespołu prasowego KMP w Legnicy, cytowana przez "Gazetę Wrocławską" - Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala na ul. Borowską we Wrocławiu. Z tego, co mi wiadomo, chłopiec był operowany. Jego stan jest ciężki.

Zobacz też: Agresywny 48-latek rzucił się na policjantów z pięściami! Potem wyciągnął nóż

Dzika poszukują liczne służby.

- Ostrzegamy mieszkańców oraz prosimy o informację, jeśli ktokolwiek zlokalizuje dzika w naszym mieście. Należy wówczas dzwonić pod numer 112, 997, 986. W akcję oprócz policji zaangażowana jest straż miejska, koło łowieckie, Powiatowy Lekarz Weterynaryjny. Działania prowadzi Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego dla miasta Legnicy (tel. 76 72 21 392; 76 86 22 021) - informuje Miasto Legnica w mediach społecznościowych.

Zobacz też: 11-letni Szymon przegrał walkę z rakiem. Nie zdążył pójść do piątej klasy. Rozpacz pod Wińskiem

Tak wyglądają nowe stacje metra na Targówku
Sonda
Jak można uniknąć wypadków z udziałem dzikich zwierząt?