Kolęda 2022/23

Ile dać księdzu po kolędzie? Ile włożyć do koperty? „Sąsiadka wkłada 14. emeryturę!”. Czy to nie za dużo?

2023-01-03 8:47

Kolęda 2022/2023. Tegoroczne wizyty duszpasterskie rozpoczęły się na dobre. Do kolędy trzeba się przygotować, a wielu z nas zada sobie pytanie – ile włożyć księdzu do koperty? Kwoty są bardzo różne - zobaczcie ile należy dać podczas kolędy. Niektórzy dają bardzo skromne datki, inni nawet całą emeryturę. Sprawdź w galerii, ile dać księdzu do koperty.

Kolęda 2022/23. Ile dać księdzu po kolędzie?

Kolęda, czyli wizyta duszpasterska, rozpoczyna się zazwyczaj – w zależności od parafii – po Świętach Bożego Narodzenia albo zaraz po Nowym Roku. W tym roku trwa już w najlepsze. Po dwóch latach, kiedy z powodu koronowirusa odbywała się ona z dużymi ograniczeniami, wraca w tradycyjnym stylu – wizyty księdza w domach mieszkańców. Domownicy muszą się oczywiście przygotować. Przede wszystkim muszą pamiętać o przygotowaniu krzyża oraz świec. W czasie kolędy zawsze powraca również dylemat - ile dać księdzu na kolędzie? Ile włożyć do koperty? 

Ile pieniędzy włożyć do koperty?

Co ciekawe, wiele osób, które nawet deklarują się jako katolicy, nie zamierza przyjmować księdza po kolędzie. Ci, którzy są zdecydowani na wizytę duszpasterską w swoim domu deklarują bardzo różne kwoty. Jedni wprost zapowiadają, że księdzu nie dadzą koperty, nie brakuje takich – choć to przykłady jednostkowe – że w ofierze są skłonni dać nawet 14. emeryturę.

Zobaczcie w naszej galerii i Polacy zamierzają dać księdzu do koperty podczas kolędy 2022/2023.

Sonda
Ile się dasz księdzu na kolędzie?
Świąteczna niespodzianka od M jak miłość! Pierwszy raz powstanie specjalny odcinek serialu z okazji Bożego Narodzenia