Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

i

Autor: mar

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu odbędzie się mimo epidemii. Jak będzie wyglądał?

2020-10-20 12:49

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu odbędzie się w tym roku w zmienionej formie. Trwająca epidemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sprawiły, że jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Polsce w tym roku będzie wyglądał inaczej niż w latach wcześniejszych. Kolorowe stoiska pojawią się na Rynku we Wrocławiu 20 listopada i będzie je można odwiedzać do końca grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków świątecznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Co roku przyciąga na wrocławski Rynek tysiące osób spragnionych świątecznej atmosfery. W tym roku, w czasie trwającej epidemii koronawirusa, jego organizacja stanęła pod znakiem zapytania. Ostatecznie jednak władze miasta zdecydowały, że jarmark się odbędzie. Jego formuła będzie jednak dostosowana do nowej rzeczywistości.

TAK WYGLĄDAŁ JARMARK BOŻONARODZENIOWY WE WROCŁAWIU ROK TEMU:

W tym roku na Jarmarku Bożonarodzeniowym we Wrocławiu nie będą odbywały się wydarzenia artystyczne. Nie będzie sceny, na której odbywały się koncerty, a tym samym nie odbędzie się m.in. „Wrocławskie Kolędowanie”. Na chwilę obecną zrezygnowano także z uroczystego rozświetlenia choinki na Rynku i powitania Św. Mikołaja. Na Rynku zabraknie też znanych z ubiegłych edycji karuzeli dla najmłodszych, sań z reniferami czy pamiątkowych tablic, na tle których goście wykonywali sobie zdjęcia.

Formuła tegorocznego jarmarku skupi się na ofercie handlowo-gastronomicznej. Brak sceny i innych elementów infrastruktury zapewni więcej wolnej przestrzeni, niezbędnej do zachowania zalecanego dystansu społecznego. Ponadto władze miasta postanowiły, że jarmark będzie mógł zająć w tym roku całą zachodnią pierzeję Rynku. To wszystko sprawi, że odległości między domkami będą nie mniejsze niż 2 metry, a w niektórych miejscach wyniosą nawet 7 metrów.

TOP 10 NAJPIĘKNIEJSZYCH JARMARKÓW ŚWIĄTECZNYCH W EUROPIE:

Na terenie jarmarku zostaną ustawione 24 urządzenia do dezynfekcji dłoni, które mają być na bieżąco uzupełniane.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 we Wrocławiu rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 31 grudnia. Świąteczne stoiska będą czynne od godz. 10 do godz. 21.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]