Syn wójta pobił niepełnosprawnego kolarza

i

Autor: reprodukcja Tomasz Golla/SUPER EXPRESS Syn wójta pobił niepełnosprawnego kolarza

Jest prawomocny wyrok na syna wójta. Za napaść na niepełnosprawnego kolarza

2022-04-27 9:40

Na osiem miesięcy w zawieszeniu na rok skazał we wtorek Sąd Okręgowy we Wrocławiu, w procesie apelacyjnym, Wojciecha Ż, który w lipcu 2019 r. zaatakował paraolimpijczyka, reprezentanta Polski Rafała Mikołajczyka. Wyrok jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło 12 lipca 2019 r. na drodze w gminie Żórawina pod Wrocławiem. Reprezentant Polski, medalista imprez międzynarodowych Rafał Mikołajczyk trenował, przygotowując się do wrześniowych mistrzostw świata, a także do olimpiady w Tokio.

ZOBACZ TEŻ: Pięć lat ukrywał się w Anglii. Wpadł ostatni poszukiwany uczestnik zamieszek 

Zdaniem prokuratury, podczas wyprzedzenia kolarza oskarżony Wojciech Ż., syn wójta gminy Żórawina, jadąc autem osobowym, zaczął używać sygnałów dźwiękowych, następnie wyprzedził pokrzywdzonego, "po czym zajechał mu drogę, pozostawiając swój samochód na jezdni w sposób utrudniający jego wyminięcie przez pokrzywdzonego, tym samym usiłując go w ten sposób zatrzymać".

Ż., według aktu oskarżenia, wysiadł z samochodu i w chwili wymijania go przez niepełnosprawnego rowerzystę, kopnął w prawe tylne koło roweru. W wyniku uderzenia sportowiec stracił panowanie nad rowerem i stoczył się do przydrożnego rowu.

Poszkodowany doznał lekkich obrażeń ciała: otarć łokcia, przedramienia i podudzia. Natomiast wart 70 tys. zł specjalistyczny rower został uszkodzony bardzo mocno. Biegli wycenili wartość naprawy na kwotę ponad 46 tys. zł.

Policyjny pościg za motocyklistą. Pędził ulicami Wrocławia prawie 200 km/h

W listopadzie ubiegłego roku Sąd Rejonowy we Wrocławiu uznany winnym Ż. zarzucanych mu czynów i nieprawomocnie skazany go na osiem miesięcy w zawieszeniu na rok. Oskarżony został też wówczas zobowiązany przez sąd do naprawy wyrządzonej szkody poprzez wypłatę poszkodowanemu 12 tys. zł. Miał również zapłacić kolarzowi 8 tys. zadośćuczynienia.

We wtorek, 26 kwietnia, Sąd Okręgowy we Wrocławiu podtrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. Orzeczenie jest prawomocne.

Sonda
Czy wyrok w tej sprawie jest sprawiedliwy?