33-latek zaatakował policjantów nożem

i

Autor: materiały policji

Kąty Wrocławskie: 33-latek zaatakował policjantów nożem. Mierzył w samo serce!

2021-05-10 11:47

Nawet 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie, który zaatakował policjantów nożem. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło podczas interwencji funkcjonariuszy w jednym z domów na terenie Kątów Wrocławskich. Jak się okazało, agresor był nietrzeźwy. 33-latek został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące.

Omal nie doszło do tragedii podczas interwencji policjantów w jednym z domów na terenie Kątów Wrocławskich. Funkcjonariusze otrzymali informację, że w jednym z mieszkań awanturuje się mężczyzna, a przebywające w budynku osoby czują się zagrożone. Jak się okazało, pod wskazanym adresem prowadzona była już procedura niebieskiej karty. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi.

- Policjanci, wchodząc do lokalu mieszkalnego, zobaczyli mężczyznę wychodzącego z kuchni z nożem w ręku - informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - 33-latek zamachnął się w kierunku funkcjonariusza, chcąc go ugodzić w klatkę piersiową. Dzielnicowy uniknął ciosu, jednocześnie złapał mężczyznę za rękę i wytrącił mu niebezpieczne narzędzie. Po chwili agresor został obezwładniony, a na jego ręce założono kajdanki.

Szybko wyszło na jaw, że agresywny 33-latek był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie pół promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Decyzją sądu 33-latek został aresztowany tymczasowo na 2 miesiące. Za czynną napaść na funkcjonariusza policji grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Zuchwały napad na stację paliw pod Myślenicami