To już drugi alarm bombowy w ciągu jednego popołudnia

i

Autor: Neo/CCA-SA3.0/wikimedia.org To już drugi alarm bombowy w ciągu jednego popołudnia

Kolejne alarmy bombowe we Wrocławiu. Z budynku Quattro Forum ewakuowano 1100 osób [AKTUALIZACJA]

2016-05-10 19:28

Informację o ładunku wybuchowym na terenie obiektu służby dostały około godziny 15.20.

Z wiadomością o bombie przed budynkiem jednego z banków przy ulicy Legnickiej ktoś zadzwonił do Wrocławskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Administrator Quattro Forum zdecydował o ewakuacji całego obiektu. Budynek musiało opuścić około 1100 osób. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze - informuje nas Łukasz Dutkowiak z wrocławskiej policji.

Przeszukiwanie budynku zakończyło się około godziny 19.00. Bomby nie znaleziono.

Seria wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych

To był drugi alarm bombowy we Wrocławiu w ciągu zaledwie kilku godzin. Przed godziną 14.00 ktoś zadzwonił z informacją o ładunku wybuchowym pozostawionym w biurowej części Arkad Wrocławskich. Z obiektu ewakuowano około 250 osób. Sprawdzenie budynku trwało mniej więcej dwie godziny. Ładunku nie znaleziono.

Na tym jednak się nie skończyło. Komenda Główna otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z prokuratur w kraju. Dlatego po godzinie 17.00 ewakuowano ludzi z prokuratur przy ulicy Sądowej we Wrocławiu. Policja otrzymała także maila, ze o godzinie 20.00 wybuchnie bomba w którymś z urzędów wojewódzkich. Sprawdzono więc również budynek na placu Powstańców Warszawy.

Funkcjonariusze poszukują teraz sprawców alarmów bombowych.

Czytaj także: Złoty pociąg: "Nastał czas weryfikacji legend". Są już regulamin i harmonogram prac poszukiwawczych