Koranawirus w samolocie! Pasażerowie lotu z Londynu do Wrocławia w grupie ryzyka!

2020-03-12 13:49 mar
Koranawirus w samolocie
Autor: pixabay.com

U mężczyzny, który przyleciał samolotem z Londynu do Wrocławia wykryto koronawirusa. Wszyscy pasażerowie, którzy lecieli wraz z nim samolotem, proszeni są o zapoznanie się z instrukcją Głównego Inspektoratu Sanitarnego i uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Mieszkaniec Oleśnicy, który przyleciał z Londynu do Wrocławia trafił na oddział zakaźny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Koszarowej. Badanie potwierdziło, że mężczyzna zaraził się koronawirusem. Do zarażenia doszło prawdopodobnie w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TEŻ: Kolejne osoby zarażone koronawirusem we Wrocławiu i Oleśnicy! [NOWE INFORMACJE]

Zarażony mężczyzna przyleciał do Wrocławia w niedzielę samolotem. Samolot z Londynu Stansted wylądował na wrocławskim lotnisku 8 marca o godz. 12.15 (nr rejsu FR8405). Z uwagi na ryzyko zarażenia koronawirusem, wszyscy pasażerowie tego lotu proszeni są o zapoznanie się z instrukcją GIS oraz uważne obserwowanie swojego stanu zdrowia.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pasażerowie, którzy zaobserwują u siebie takie objawy jak gorączka, kaszel, duszności lub problemy z oddychaniem powinni bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Wszelkie niezbędne informacje dostępne są na stronie gov.pl/koronawirus oraz na stronie gis.gov.pl, a także pod nr tel. 800-190-590.

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa odwołano wiele lotów z i do Wrocławia.

Sytuacja w Londynie i na lotniskach. Relacja na gorąco

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.