Koronawirus we wrocławskim kościele! Dwaj księża zakażeni COVID-19! Świątynia zamknięta

2020-06-06 9:13 SCH
Ksiądz
Autor: Pixabay Ksiądz spowodował kolizję w powiecie ostrowskim. Świadkowie: "Ledwo trzymał się na nogach i bełkotał!"

Koronawirus w Polsce. Dwaj księża z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia we Wrocławiu zarazili się wirusem SARS-CoV-2! Jednym z duchownych jest proboszcz parafii prowadzonej przez redeptorystów. Zakonnicy zakazili się 30 maja podczas święceń kapłańskich niedaleko Tarnowa.

Koronawirus Wrocław. Księża zakażeni, kościół zamknięty

Koronawirus w kościele we Wrocławiu. W prowadzonej przez redeptorystów świątyni Najświętszej Maryi Panny Matki Pocieszenia przy ul. Wittiga we Wrocławiu jest dwóch księży zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Duchowni zakazili się 30 maja w czasie święceń kapłańskich w Małopolsce pod Tarnowem.

Wrocławski kościół przy ul. Wittiga pozostanie zamknięty dla wiernych do odwołania, ponieważ istnieje obawa, że zakażeni koronawirusem mogą być również wierni uczestniczący w nabożeństwach.

Przypomnijmy, że decyzją rządu zniesiono wszystkie limity dotyczące liczby osób w kościołach. Ponadto arcybiskup wrocławski wycofał dyspensę pozwalającą na uczestnictwo w mszy świętej za pośrednictwem radia, telewizji i internetu.

Księża z Wrocławia zarazili się pod Tarnowem

Zakonnicy zakazili się 30 maja podczas święceń kapłańskich pod Tanowem. Obecnie wszystkie domy zakonne Prowincji Warszawskiej Redemptorystów są objęte kwarantanną.

- Osoby, które były na Eucharystii w poniedziałek o 19.30 lub we wtorek o 8.00 i 18.30, prosimy o obserwowanie swojego stanu zdrowia - powiedział Witold Baran, proboszcz wrocławskiej parafii dla "Gazety Wrocławskiej"

Niezapomniani - straszne choroby cz. 3

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.