CBA

i

Autor: CBA

Korupcja w Zakładzie Gazowniczym we Wrocławiu. CBA zatrzymało 4 osoby!

2020-12-10 14:36

Cztery osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w związku ze śledztwem dotyczącym przyjmowania łapówek przez pracowników wrocławskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa. Zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty w prokuraturze.

Korupcja w Polskiej Spółce Gazownictwa. Postępowanie w sprawie podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników wrocławskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa prowadzą śledczy Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Wrocławia wspólnie z Prokuraturą Okręgową.

- W związku z tą sprawą agenci CBA zatrzymali 4 osoby - przedsiębiorcę oraz byłego kierownika Działu Inwestycji i Remontów, a także dwóch inspektorów nadzoru z Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu – informuje Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Z ustaleń śledczych wynika, że była kierownik Działu Inwestycji i Remontów w latach 2017-2018 doprowadziła Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu do niekorzystnego rozporządzenia kwotą ok. 3 mln zł. Kobieta miała nakłonić przedsiębiorcę realizującego na rzecz spółki roboty budowlane do poświadczania nieprawdy w wystawianych przez niego fakturach VAT oraz protokołach częściowego odbioru robót budowlanych. W efekcie poświadczono wykonanie prac budowlanych, które w rzeczywistości nie zostały zrealizowane.

Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

Próba zamachu w Warszawie. Chciał wysadzić auto pod policją!