Kradł rowery we Wrocławiu i sprzedawał je w lombardzie. Jego łupem padło 16 markowych pojazdów

2020-08-11 8:44 mar

Co najmniej 16 markowych rowerów ukradł na terenie Wrocławia 33-letni mężczyzna, zatrzymany przez policjantów w jednym z wrocławskich hoteli. Kradzione rowery złodziej sprzedawał w lombardzie. Funkcjonariuszom udało się odzyskać tylko jeden pojazd. 33-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Starym Mieście wpadli na trop złodzieja, który odpowiadał za liczne kradzieże rowerów na terenie miasta. Podejrzany mężczyzna został namierzony w jednym z wrocławskich hoteli. Gdy kilka minut po godz. 7 rano policjanci zapukali do drzwi jego pokoju, 33-latek nie krył zaskoczenia.

- Mężczyzna w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do licznych kradzieży rowerów na terenie Wrocławia – informuje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Policjanci udowodnili mu łącznie 16 czynów karalnych, polegających na kradzieży markowych rowerów i takie też usłyszał zarzuty.

W lokalu, w którym przebywał 33-latek, policjanci znaleźli nożyce do cięcia metalu, odzież, w której dokonywał kradzieży, a także kradziony czarno-niebieski rower. Mężczyzna przyznał, że większość rowerów sprzedał w jednym z wrocławskich lombardów.

O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd. Może mu grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Nielegalne wyścigi w Katowicach

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.