Krakowska Wrocław tramwaj budowa al. Wielkiej Wysypy

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje Tramwaje nie jeździły przez 4 miesiące (zdjęcie sprzed remontu)

Krakowska do remontu. Utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK

2021-08-27 9:53

W sobotę, 28 sierpnia, wrocławian czekają duże zmiany na ul. Krakowskiej. Z powodu kolejnego etapu budowy Alei Wielkiej Wyspy będą spore utrudnienia w komunikacji na odcinku centrum - Księże Małe. Zwłaszcza dla pasażerów MPK, którzy przez 3 miesiące nie będą mogli korzystać z tramwajów.

Budowa al. Wielkiej Wyspy i zmiany na Krakowskiej we Wrocławiu. Rusza etap związany z przebudową torowiska i jezdni na ul. Krakowskiej w pobliżu wiaduktu i ślimaka łączącego ją z al. Armii Krajowej. Właśnie tutaj Al. Wielkiej Wyspy będzie się rozpoczynać. - Będziemy remontować torowisko tramwajowe na długości kilkuset metrów od wiaduktu od wjazdu do Parku Wschodniego – mówi Krzysztof Świercz, rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Powstanie tu nowy przystanek tramwajowo-autobusowy, dzięki czemu po modernizacji kierowcy jadący do centrum miasta zyskają jeden pas, bowiem nie będzie potrzebny już buspas. W okolicy powstanie również przejście dla pieszych przez ul. Krakowską. Zanim to nastąpi, kierowców jak i pasażerów MPK czekają spore utrudnienia. W związku z pracami, wyłączony z ruchu zostanie jeden pas jezdni. Co z tramwajami? Jak będzie kursowała komunikacja miejska? Czytaj poniżej.

Kursowania tramwajów 3 i 5 przez ulicę Krakowską z centrum Wrocławia na Księże Małe zostało zawieszone. W sobotę zostaną wprowadzone zmiany trasy linii tramwajowych 3 i 5. Trasa "trójki" zostanie skrócona do placu Wróblewskiego. Natomiast tramwaje linii 5 pojadą od ulicy Piłsudskiego przez ul. Małachowskiego i Pułaskiego - również tylko do pl. Wróblewskiego. Na odcinku Wierzbowa - pl. Dominikański - Księże Wielkie - pl. Dominikański - Wierzbowa zostaną uruchomione kursy zastępczej okresowej linii autobusowej nr 703. Poniżej zobaczycie z jaką częstotliwością będą kursowały autobusy zastępcze. Prace mają potrwać 3 miesiące, a to oznacza, że komunikacyjny koszmar potrwa do grudnia.

Wrocławski Ogórek znowu będzie woził wrocławian

Autobus 703: częstotliwość kursowania

Autobusy linii autobusowej nr 703 będą kursowały z następującą częstotliwością:

  • od około godziny 5:00 do około godziny 6:00 co 10 minut;
  • od około godziny 6:00 do około godziny 9:00 co 6 minut;
  • od około godziny 9:00 do około godziny 14:00 co 7,5 minuty;
  • od około godziny 14:00 do około godziny 18:00 co 6 minut;
  • od około godziny 18:00 do około godziny 20:00 co 7,5 minuty;
  • od około godziny 20:00 do około godziny 23:00 co 10 minut.

W soboty i niedziele:

od około godziny 5:00 do około godziny 23:00 co 10 minut.

Ostatni etap wielkiej inwestycji. Kiedy pojedziemy tramwajem na Nowy Dwór?