We Wrocławiu miał grasować krwiożerczy krokodyl

i

Autor: EKOSTRAŻ

Krokodyl we Wrocławiu. Krwiożercza bestia miała grasować koło baru na Krzykach

2022-03-04 13:15

W pobliżu baru na wrocławskich Krzykach miał pojawić się groźny krokodyl – taką informację odebrali w czwartek wieczorem aktywiści z wrocławskiej Ekostraży. Ponieważ coraz więcej osób hoduje w miastach egzotyczne zwierzęta, które niekiedy uciekają na wolność, zgłoszenie zostało potraktowane bardzo poważnie. Choć przedstawiciele Ekostraży byli przygotowani na wszystko, to co zastali na miejscu, zaskoczyło nawet ich.

Wrocławskie stowarzyszenie Ekostraż jest jedną z niewielu wrocławskich organizacji, zajmujących się pomocą zwierzętom, która ma telefon alarmowy czynny przez całą dobę. Dyżurujących pod telefon osób nie zaskoczyło więc specjalnie, gdy w czwartek wieczorem (3 marca) odebrali zgłoszenie o błąkającym się po mieście zwierzęciu. Bardziej zaskakująca była natomiast sama treść zgłoszenia – otóż w pobliżu baru Koko na wrocławskich Krzykach miał grasować „krwiożerczy i agresywny krokodyl”.

We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako

ZOBACZ TEŻ: We Wrocławiu pojawią się znaki ostrzegające przed… jeżami

Choć informacja o grasującym we Wrocławiu krokodylu mogła budzić zdziwienie, to w sytuacji, gdy coraz więcej osób hoduje w miastach egzotyczne zwierzęta, zgłoszenie należało potraktować poważnie. Istniała bowiem szansa, że krokodyl mógł uciec z jakiejś prywatnej hodowli.

Przygotowani na najgorsze, aktywiści z Ekostraży, bez zbędnej zwłoki udali się we wskazane miejsce. I choć na miejscu faktycznie zastali krokodyla, to z pewnością nie takiego jakiego się spodziewali.

- Przygotowani na najgorsze, łącznie ze śmiercią w zębach krokodyla, ze zdumieniem stwierdziliśmy, że krokodyl jest tylko sztuczną figurką - napisali przedstawiciele Ekostraży na swoim profilu na Facebooku. - Post wrzucamy na rozluźnienie tego ciężkiego czasu, bez spiny, bo sami umarliśmy ze śmiechu. I nie, nie wiemy jak można pomylić sztucznego krokodyla z żywym zwierzęciem.

We Wrocławiu miał grasować krwiożerczy krokodyl

i

Autor: EKOSTRAŻ

Czy to był tylko głupi żart, czy ktoś faktycznie pomylił sztucznego minikrokodyla z krwiożerczym gadem – tego pewnie się nie dowiemy.

Sonda
Boisz się egzotycznych zwierząt?