Jacek Sutryk

i

Autor: Tomasz Golla/Super Express Jacek Sutryk

Kto groził prezydentowi Wrocławia? Prokuratura szuka winnych

2021-09-09 12:11

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu prowadzi śledztwo w sprawie gróźb, jakie otrzymali prezydenci 18 polskich miast. Wiadomość z pogróżkami otrzymał m.in. prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. "Zadźgam cię, jak Adamowicza. Długo nie pożyjesz" – napisał w mailu do samorządowca anonimowy autor.

Pod koniec lipca prezydent Wrocławia Jacek Sutryk otrzymał maila z bardzo poważnymi pogróżkami. "Sutryk zginiesz ŻYD ZIE... Zadźgam cię jak Adamowicza... Poderżnę ci ten głupi łeb... Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz kur wo za to co mi zrobiłeś" - napisał anonimowy autor. Maile o podobnej treści otrzymali także inni samorządowcy, m.in. prezydenci Gdańska, Białegostoku, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Olsztyna, Sieradza, Leszna czy Płocka.

Śledztwo dotyczące kierowania gróźb karalnych wobec prezydenta Wrocławia wszczęła wrocławska prokuratura.

- Do trwającego śledztwa załączonych zostało obecnie 17 innych postępowań z obszaru kraju, dotyczących gróźb karalnych kierowanych drogą elektroniczną na szkodę prezydentów polskich miast - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prok. Radosław Żarkowski. - To czyn zagrożony karą do 2 lat pozbawiania wolności.

Na razie nikomu nie przedstawiono jeszcze zarzutów. Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika, że prowadzone są obecnie czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego.

- Działania prokuratury zmierzają do tego, aby ustalić sprawcę zdarzenia i przeprowadzić działania procesowe w tym zakresie – mówi prok. Radosław Żarkowski.

MPK Wrocław publikuje wstrząsające nagranie. Kobieta została potrącona przez tramwaj!

QUIZ. Dildo w Sejmie! Absurdy polskiej polityki. Sprawdź, jak dobrą masz pamięć

Pytanie 1 z 10
Na jedno ze spotkań z dziennikarzami Janusz Palikot przyniósł dildo, czyli sztucznego penisa.