Co to za akcja?

Zgasły światełka na choince w Rynku. Zabrakło prądu? Wyjaśniamy

2022-12-22 7:48

W środę wieczorem we Wrocławiu zgasły światełka na choince w Rynku, a także inne iluminacje w mieście. Nie zabrakło jednak prądu. Akcja była gestem solidarności z narodem Ukrainy, który w wyniku rosyjskich ataków na infrastrukturę krytyczną zmuszony jest żyć bez światła.

„Light Up Ukraine” we Wrocławiu

Akcja „Light Up Ukraine” została zorganizowana w środę, 21 grudnia, wieczorem. Odbyła się w wielu polskich miastach, w tym we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska zgasły m.in. światełka na choince na wrocławskim Rynku, ale nie tylko. Iluminacje zostały wyłączone również na wielu budynkach w mieście.

Ponadto, w ramach akcji, codziennie do 31 grudnia o godz. 20, na godzinę, wygaszane będą światła na budynku Urzędu Miejskiego na placu Nowy Targ.

Co to za akcja?

- W nadchodzącym okresie świątecznym, kiedy każda ulica na całym świecie oświetlona jest lampkami bożonarodzeniowymi, Ukraina doświadcza najtrudniejszego okresu wojny z Rosją – wyjaśnił resort dyplomacji Ukrainy.

Akcja prowadzona jest przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wspólnie z ukraińską narodową platformą fundraisingową UNITED24, uruchomioną przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

- Kampania #LightUpUkraine ma na celu zwrócenie uwagi na sytuację w Ukrainie oraz zebranie 10 milionów dolarów za pośrednictwem UNITED24 na tysiąc generatorów do zasilania ukraińskich szpitali tej zimy, po tym jak rosyjskie rakiety i drony uszkodziły infrastrukturę energetyczną Ukrainy – informują organiztorzy.

Zgasły światełka na choince w Rynku. Specjalna akcja dla Ukrainy.