Lubań. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w tajnej akcji CBŚ? Mieć prawie milion złotych!

i

Autor: arembowski/cc0/Pixabay.com Mieszkanka Lubania uwierzyła, że bierze udział w tajnej akcji CBŚ i straciła prawie milion złotych

Lubań. Co trzeba zrobić, by wziąć udział w tajnej akcji CBŚ? Mieć prawie milion złotych!

2020-10-21 20:42

Tyle pieniędzy straciła mieszkanka Lubania, którą grupa oszustów przekonała, że bierze udział w tajnej akcji Centralnego Biura Śledczego. Kobieta była do tego stopnia przekonana, że pomaga w słusznej sprawie, że podała przestępcom loginy do swojego konta bankowego. W ten sposób straciła 797 tys. złotych, które zostały wypłacone z bankomatów na terenie Wielkiej Brytanii.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, mieszkanka Lubania uwierzyła, że bierze udział w tajnej akcji Centralnego Biura Śledczego. Podającym się za policjantów oszustom udostępniła login do swojego konta bankowego, z którego wypłacili oni na terenie Wielkiej Brytanii 797 tysięcy złotych. W proceder wyłudzenia pieniędzy były zamieszane 4 osoby. Jedna z nich została zatrzymana przez prokuraturę w Jeleniej Górze, a kolejne trzy otrzymały zarzuty teraz. To kobieta i dwaj mężczyźni (wszyscy z województwa kujawsko-pomorskiego) oraz obywatel Szwecji.

Jak informuje Gazeta Wrocławska, osoby, które przekonały mieszkankę Lubania, że bierze udział w tajnej akcji CBŚ, mają od 21-28 lat. Wszystkie odpowiedzą za udział z organizowanej grupie przestępczej i oszustwo prowadzące do utraty mienia znacznej wartości, za co grozi 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z przestępców zajmował się odbieraniem wyłudzonych pieniędzy od podstawionych osób, które przelewały je z konta kobiety na swoje rachunki.

Białystok. Opiekunka oskarżona o skatowanie przykutej do łóżka staruszki nie stawiła się na pierwszej rozprawie