Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

i

Autor: OSP Pustków Żurawski/OSP KRSG Gniechowice Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

2022-07-01 10:42

To było straszne popołudnie i wieczór dla mieszkańców budynku wielorodzinnego w małej miejscowości Stradów w gminie Kąty Wrocławskie. Dach ich domu płonął jak pochodnia. Ewakuowano 30 osób. W akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej.

Pożar wybuchł w czwartek, 30 czerwca, około godz. 19. Ogień pojawił się na poddaszu budynku wielorodzinnego w niewielkiej miejscowości Stradów, położonej w Dolinie Baryczy pod Kątami Wrocławskimi.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek pod Jordanowem Śląskim. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

Ogień błyskawicznie zajął poddasze i dach budynku, który płonął niczym pochodnia. Nad okolicą pojawiły się również kłęby czarnego dymu widziane z odległości wielu kilometrów.

Około 30 mieszkańców w porę uciekło z płonącego budynku. Na miejsce przyjechało 13 zastępów straży pożarnej. Walka z żywiołem trwała kilka godzin. W akcji uczestniczyły również policyjne patrole, pogotowie energetyczne oraz pogotowie ratunkowe. Pomocy wymagała jedna z mieszkanek, która zasłabła, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Nikt nie ucierpiał również w wyniku pożaru.

Mieszkańcy budynku noc spędzili u znajomych i rodziny. Z pewnością na razie nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Te na wyższej kondygnacji spłonęły, inne są zadymione i zalane.

Pożar na Rychtalskiej we Wrocławiu
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE