Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

i

Autor: OSP Pustków Żurawski/OSP KRSG Gniechowice Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

Ludzie uciekali w popłochu. Groźny pożar domu pod Kątami Wrocławskimi

2022-07-01 10:42

To było straszne popołudnie i wieczór dla mieszkańców budynku wielorodzinnego w małej miejscowości Stradów w gminie Kąty Wrocławskie. Dach ich domu płonął jak pochodnia. Ewakuowano 30 osób. W akcji gaśniczej brało udział 13 zastępów straży pożarnej.

Pożar wybuchł w czwartek, 30 czerwca, około godz. 19. Ogień pojawił się na poddaszu budynku wielorodzinnego w niewielkiej miejscowości Stradów, położonej w Dolinie Baryczy pod Kątami Wrocławskimi.

ZOBACZ TEŻ: Tragiczny wypadek pod Jordanowem Śląskim. Jedna osoba nie żyje, trzy zostały ranne

Ogień błyskawicznie zajął poddasze i dach budynku, który płonął niczym pochodnia. Nad okolicą pojawiły się również kłęby czarnego dymu widziane z odległości wielu kilometrów.

Około 30 mieszkańców w porę uciekło z płonącego budynku. Na miejsce przyjechało 13 zastępów straży pożarnej. Walka z żywiołem trwała kilka godzin. W akcji uczestniczyły również policyjne patrole, pogotowie energetyczne oraz pogotowie ratunkowe. Pomocy wymagała jedna z mieszkanek, która zasłabła, na szczęście nic poważnego się jej nie stało. Nikt nie ucierpiał również w wyniku pożaru.

Mieszkańcy budynku noc spędzili u znajomych i rodziny. Z pewnością na razie nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań. Te na wyższej kondygnacji spłonęły, inne są zadymione i zalane.

Pożar na Rychtalskiej we Wrocławiu
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?