Wrocław. Ludzkie szczątki na Krakowskiej

i

Autor: Wrocławskie Inwestycje/facebook (2) Wrocław. Ludzkie szczątki na Krakowskiej

Makabryczne znalezisko we Wrocławiu. Ludzkie szczątki w wykopie przy torowisku

2021-09-08 8:33

Ludzkie szczątki na placu budowy na ul. Krakowskiej we Wrocławiu. Modernizowane jest tam torowisko, a także jezdnia. Co dalej z pracami po tak wstrząsającym odkryciu?

Ludzkie szczątki na ul. Krakowskiej 

Budowlańcy pojawili się na ul. Krakowskiej pod koniec sierpnia. Trwa tam przebudowa torowiska tramwajowego, a także budowa jezdni w ramach Alei Wielkiej Wyspy oraz nowych sieci podziemnych. Prace szły z dużym rozmachem aż do wtorku, 7 września, kiedy robotnicy natknęli się na ludzkie szczątki. „Kości znajdowały się na dość dużej głębokości w terenie zielonym między jezdnią i torowiskiem” – informują Wrocławskie Inwestycje. Na miejsce wezwano archeologa, który zabezpieczył znalezisko. Co dalej z przebudową? Prace na obszarze, na którym znaleziono kości, zostały wstrzymane do czasu decyzji wojewódzkiego konserwatora zabytków. W innych miejscach inwestycja będzie realizowana zgodnie z planem. Zobaczcie galerię poniżej. 

Skąd ludzkie szczątki na Krakowskiej?

Skąd ludzkie szczątki w tym miejscu? Do kogo należały? Na pytanie na te odpowiedzi musimy jeszcze poczekać, aż zostaną zbadane. Nie można wykluczyć jednak, że ma to bezpośredni związek z faktem, że w pobliżu obecnej ulicy Krakowskiej dziesiątki lat istniał przyparafialny cmentarz św. Bernardyna. Został zlikwidowany w latach 60-tych ubiegłego wieku.

Potężny pożar na Swojczyckiej we Wrocławiu

Na Krakowskiej rozpocznie się al. Wielkiej Wyspy 

Na ul. Krakowskiej trwają prace związane z przebudową torowiska i jezdni w pobliżu wiaduktu i ślimaka łączącego ją z al. Armii Krajowej. Właśnie tutaj Al. Wielkiej Wyspy będzie się rozpoczynać. Torowisko tramwajowe zostanie wymienione na długości kilkuset metrów od wiaduktu od wjazdu do Parku Wschodniego. Powstanie tu nowy przystanek tramwajowo-autobusowy, dzięki czemu po modernizacji kierowcy jadący do centrum miasta zyskają jeden pas, bowiem nie będzie potrzebny już buspas. W okolicy powstanie również przejście dla pieszych przez ul. Krakowską.

Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?

QUIZ. Takie błędy popełnia wielu Polaków. Też jesteś wśród nich?

Pytanie 1 z 15
Wskaż poprawne stwierdzenie: