Lwówek Śląski. Basen nieczynny, badają jakość wody. Incydent kałowy

i

Autor: Shutterstock

Śmierdząca sprawa

Lwówek Śląski. Basen nieczynny, badają jakość wody. "Incydent kałowy"

2022-07-22 19:07

Niecodzienna sytuacja w Lwówku Śląskim (woj. dolnośląskie). Kto chciał schłodzić się przed upałami w miejscowym basenie, ten mógł być niepocieszony. Basen będzie nieczynny do czasu otrzymania wyników badań na jakość wody. Dlaczego tak się stało? Wszystko przez - jak napisano w oficjalnym komunikacie - "incydent kałowy".

Nad Polską przechodzi kolejna fala upałów. Ludzie wszędzie szukają ochłody. Jedną z możliwości jest pływanie, np. w basenie. W Lwówku Śląskim basen na razie jest jednak nieczynny. Dlaczego?

Jak informują władze Lwówka Śląskiego, w czwartek (21 lipca) doszło tam do nieprzyjemnego zdarzenia. Nie wiadomo, kiedy basen zostanie ponownie otwarty. Trzeba poczekać do momentu otrzymania wyników badań na jakość wody. Zwykle tak właśnie postępuje się w tego typu sytuacjach. Zanieczyszczona niecka basenowa może być ogromnym zagrożeniem biologicznym. W tej sytuacji właściciele basenu muszą wyłączyć zanieczyszczoną nieckę z użytku i powiadomić o incydencie inspektora sanitarnego.

Nie wiadomo, czy defekacja, jaka miała miejsce na basenie w Lwówku Śląskim była mało zabawnym żartem czy może swoją potrzebę w basenie - nieświadome konsekwencji - załatwiło dziecko.

Kara za zanieczyszczenie basenu kałem to wykroczenie i grozi karą grzywny do 1500 zł. Jeśli winne zdarzeniu jest dziecko, wtedy karę grzywny muszą zapłacić jego rodzice lub opiekunowie prawni. Właściciele basenu w Lwówku Śląskim mogą wystąpić o odszkodowanie wobec sprawcy tego nietypowego incydentu. Z kolei miejscowi wielbiciele pływania w basenie muszą uzbroić się w cierpliwość. Oczyszczenie basenu to długotrwały proces.

CZYTAJ TEŻ: 10-letnia Ukrainka zaginęła we Wrocławiu. Dziewczynkę odnalazł Rambo

Sonda
Lubisz latem chodzić na basen?
Z respiratorem pływał w basenie