Służby postawione na równe nogi

Młoda kobieta na przęśle mostu. Liczyła się każda sekunda. Zaskakujący finał akcji!

2024-06-10 14:29

To zgłoszenie postawiło wszystkie służby na równe nogi. W grę mogło wchodzić zdrowie, a nawet życie, młodej kobiety, które znajdowała się na przęśle mostu. Finał akcji ratunkowej okazał się zaskakujący!

Do zdarzenia doszło w miniony, w piątek, 7 czerwca, około godz. 21:05. Na numer alarmowy ratownictwa wodnego wpłynęło zgłoszenie dotyczące młodej kobiety, która leżała na górnym prześle Mostu Warszawskiego we Wrocławiu. Świadkowie mieli obawy, że może chcieć zrobić sobie krzywdę.

- Na miejsce udał się zespół dyżurnych ratowników WOPR i już po kilku minutach jako pierwszy dotarł na most. Ratownicy weszli na górę, na przęsło mostu, aby porozmawiać z młodą kobietą – informuje dolnośląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak przekazuje dolnośląskie WOPR, około 30-letnia kobieta była pod wypływem środków odurzających. Zaprzeczyła, że chce popełnić samobójstwo, ale nie chciała zejść z przęsła mostu.

- Po około 10 minutach nasi ratownicy przekonali dziewczynę, aby zeszła na dół – dodają WOPR-owcy, którzy zapewnili kobiecie wsparcie psychologiczne oraz asekurowali ją podczas schodzenia z konstrukcji mostu.

Następnie została ona przekazana patrolowi policji, a później medykom z zespołowi ratownictwa medycznego. Ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej niezbędnej pomocy. 

Potrzebujesz pomocy?

Nie jesteś sam! Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Samochód staranował płot i uderzył w budynek. Dramatyczne okoliczności wypadku we Wrocławiu