Wrocław wspiera Ukrainę

MPK Wrocław przekazało ukraińskim żołnierzom „medyczny” autokar. Będzie służył na froncie

2022-10-11 20:24

MPK Wrocław przekazało autokar dla ukraińskich żołnierzy, którzy walczą z rosyjskim najeźdźcą. Pojazd wyposażony w artykuły pierwszej pomocy trafi do jednostki w Enerhodarze.

MPK Wrocław przekazało "autokar medyczny" Ukrainie 

MPK Wrocław przekazało autobus wyposażony w artykuły pierwszej pomocy, który trafi do ukraińskiej jednostki w Enerhodarze. To newralgiczny teren, w Zaporożu znajduje się bowiem największa elektrownia atomowa w Europie.

W przekazaniu autokaru, które odbyło się w warszawie, uczestniczył Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. Podczas spotkania nie krył wdzięczności za wszelkie objawy pomocy oraz solidarności z Ukrainą.

- Przekazania autokaru wraz z artykułami medycznymi przez MPK Wrocław, to kolejny gest solidarności z Ukrainą, który doceniamy. Funkcjonowanie tego mobilnego ambulatorium pozwoli uratować życie ludzkie, życie naszych żołnierzy. Dziękujemy wam za to – powiedział Wasyl Zwarycz.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki sponsorom. Firma SAATZ, która odpowiedzialna była za stworzenie ukraińskiego oprogramowania i instrukcji do wrocławskich tramwajów, przekazała na ten cel 15 tys. złotych.

Na Ukrainę, wraz z autokarem, pojechały również dwie palety zaopatrzenia medycznego, przekazane przez fundację „Wroc Ma Moc”. Dzięki temu transportowi do jednostki w Enerhodarze trafią apteczki, bandaże, opaski, kompresy i inne artykułu służące do udzielania pierwszej pomocy.

- Trzeba cały czas myśleć o Ukrainie i cały czas ją wspierać. Dlatego na naszych tramwajach wciąż obecne są ukraińskie flagi, uchodźcy są u nas zatrudniani, a dziś przekazujemy ten autokar wraz z wyposażeniem do pierwszej pomocy - powiedział Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Mieszkańcy nie mogą wychodzić na balkony. Granda we Wrocławiu
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE