Wrocław wspiera Ukrainę

MPK Wrocław przekazało ukraińskim żołnierzom „medyczny” autokar. Będzie służył na froncie

2022-10-11 20:24

MPK Wrocław przekazało autokar dla ukraińskich żołnierzy, którzy walczą z rosyjskim najeźdźcą. Pojazd wyposażony w artykuły pierwszej pomocy trafi do jednostki w Enerhodarze.

MPK Wrocław przekazało "autokar medyczny" Ukrainie 

MPK Wrocław przekazało autobus wyposażony w artykuły pierwszej pomocy, który trafi do ukraińskiej jednostki w Enerhodarze. To newralgiczny teren, w Zaporożu znajduje się bowiem największa elektrownia atomowa w Europie.

W przekazaniu autokaru, które odbyło się w warszawie, uczestniczył Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. Podczas spotkania nie krył wdzięczności za wszelkie objawy pomocy oraz solidarności z Ukrainą.

- Przekazania autokaru wraz z artykułami medycznymi przez MPK Wrocław, to kolejny gest solidarności z Ukrainą, który doceniamy. Funkcjonowanie tego mobilnego ambulatorium pozwoli uratować życie ludzkie, życie naszych żołnierzy. Dziękujemy wam za to – powiedział Wasyl Zwarycz.

Całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki sponsorom. Firma SAATZ, która odpowiedzialna była za stworzenie ukraińskiego oprogramowania i instrukcji do wrocławskich tramwajów, przekazała na ten cel 15 tys. złotych.

Na Ukrainę, wraz z autokarem, pojechały również dwie palety zaopatrzenia medycznego, przekazane przez fundację „Wroc Ma Moc”. Dzięki temu transportowi do jednostki w Enerhodarze trafią apteczki, bandaże, opaski, kompresy i inne artykułu służące do udzielania pierwszej pomocy.

- Trzeba cały czas myśleć o Ukrainie i cały czas ją wspierać. Dlatego na naszych tramwajach wciąż obecne są ukraińskie flagi, uchodźcy są u nas zatrudniani, a dziś przekazujemy ten autokar wraz z wyposażeniem do pierwszej pomocy - powiedział Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Mieszkańcy nie mogą wychodzić na balkony. Granda we Wrocławiu
Sonda
Jak oceniasz komunikację miejską we Wrocławiu?