W sobotę, 27 sierpnia, późnym wieczorem w Monachium zmarł Jego Książęca Wysokość, Bolko, książę von Pless, hrabia von Hochberg, baron na Książu. Informację przekazały pogrążone w bólu wdowa księżna Marie Elisabeth i córka księcia, hrabianka Felicitas.
Bolko Constantin Stanislaus Maria de la Paz Conrad Juan, Książę von Pless, Hrabia von Hochberg i baron na Książu urodził się 3 kwietnia 1936 roku w Monachium jako syn hrabiego Bolko von Hochberga i jego żony Clothilde, z domu de Silva y Gonzalez de Candamo. Dziadkami księcia ze strony ojca byli książę Jan Henryk XV i księżna Daisy von Pless.
>>>Sunny została sierotą 3 tygodnie po porodzie. Inne samice ją odrzuciły. "Mamą" został opiekun Bartek
To właśnie babcia zmarłego księcia uznawana jest za najsłynniejszą mieszkankę Zamku Książ, która przyczyniła się do rozsławienia zamku w całej Europie. Z jej inicjatywy Książ odwiedzali przedstawiciele najznamienitszych rodów z Niemiec, Anglii czy Grecji.
W czerwcu tego roku książę Bolko ogłosił drukiem swoje pamiętniki "Wspomnienia Śląskiego Księcia. Napisał w nich m.in. o znaczeniu zamków w Wałbrzychu i Pszczynie dla polskiej kultury.
Polskę jako miejsce do życia wybrali także 1936 roku mój dziadek Jan Henryk XV, wujek Aleksander i mój ociec Bolko, który umarł w polskiej Pszczynie kiedy miałem dwa miesiące. Staram się podchodzić do życia z pokorą. Zdaję sobie sprawę, że moje imię jest tu znane przede wszystkim dlatego, że nasze zamki w Książu i Pszczynie przetrwały wojnę i są dziś ważnymi da polskiej kultury zabytkami i popularnymi atrakcjami. Ludzie chcą wiedzieć dla kogo były kiedyś domem rodzinnym i stąd zainteresowanie moja osobą. Sława ich mieszkanki, mojej angielskiej babci, Mammy Daisy bo tak jak ją nazywaliśmy, nigdy w Polsce nie przeminęła. Majątki innych śląskich rodzin nie miały tyle szczęścia co nasze dawne domy. Rezydencje książąt von Pless przetrwały i dzięki wieloletnim staraniom dzisiejszych polskich właścicieli pięknieją z roku na rok.
Książę Bolko w przeciągu kilkudziesięciu lat wielokrotnie odwiedzał Polskę. W maju 2015 r. uchwałą Rady Miejskiej w Wałbrzychu został mu przyznany tytuł honorowego obywatela Wałbrzycha.