Nowa pszczela pasieka we Wrocławiu. Ule stanęły na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego

i

Autor: Tomasz Lewandowski/UPWr. Nowa pszczela pasieka we Wrocławiu. Ule stanęły na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego

Nowa pszczela pasieka we Wrocławiu. Ule stanęły na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego

2022-06-29 14:01

Osiem uli liczy Europejska Pasieka Miejska otwarta w środę, 29 czerwca, na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To już druga pasieka na tej uczelni. Liczy kilka rodzin pszczelich – a w nich znalazło się łącznie kilkaset tysięcy pszczół.

Drewniane ule stanęły na terenie Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt UPWr. przy ul. Kożuchowskiej na Biskupinie. - Zamieszkało u nas osiem pszczelich rodzin, którym stworzyliśmy idealne warunki. Przed pasieką wysialiśmy łąkę kwietną, by nie zabrakło im pożywienia, obok mają minipark, dzięki czemu nie będzie im za gorąco, bo ule stoją w zacienionym miejscu – powiedział dr Paweł Migdał, opiekun Studenckiego Koła Naukowego Pszczelarzy APIS.

ZOBACZ TEŻ: Brutalny atak w Lubinie! Bił kobiety siedzące na ławce, jedną gonił po parku

Na terenie uczelnianej pasieki w najbliższych dniach powstanie ścieżka dydaktyczna "Pszczeli Zakątek", sfinansowana przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus Plus z międzynarodowego projektu dydaktycznego "Beegen. Łączenie pokoleń pszczelarzy".

- Zależało nam również, aby kampania o roli pszczół w ekosystemie trafiła do najmłodszych, dlatego zorganizowaliśmy praktyczne warsztaty dla 140 uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska. Liczymy, że udało ma się wzbudzić w najmłodszych nie tylko zaciekawienie światem owadów, ale uwrażliwić ich na przyrodę – powiedziała prof. Barbara Król z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Mężczyzna zaatakował dwie kobiety w parku. ZOBACZCIE GALERIĘ PONIŻEJ. 

Dodała, że podczas warsztatów dzieci budowały hotele dla owadów zapylających, z czego część została w ich szkołach, a 14 zainstalowano na terenie Europejskiej Pasieki Miejskiej.

Pasieka powstała w ramach projektu Europejska Pasieka Miejska (European Bee Garden), który wpisuje się w strategię uczelni i w unijną strategię na rzecz bioróżnorodności.

Zlot amerykańskich aut na wrocławskim stadionie
Sonda
Czy smakuje Ci miód?