Nowe baseny i sauny niedaleko Wrocławia [GALERIA ZDJĘĆ]

2016-06-20 20:16

Kompleks basenowo - sportowy Ślęza startuje w piątek, 24 czerwca. Zobacz jak tam jest.

Obiekt jest dwupoziomowy, ma powierzchnię mniej więcej czterech tysięcy metrów kwadratowych.  Od piątku będą czynne dwie strefy: pływalni i saunarium. Co dokładnie będzie można w nich znaleźć?

Gdzie popływać?

Kompleks Ślęza to dwa baseny z ruchomymi dnami, o głębokości do dwóch metrów. Sportowy ma wymiary 25 na 15,4 metrów i posiada sześć torów. Mniejszy basen rekreacyjny ma wymiary 12,5 na 8 metrów, a możliwość regulowania głębokości dotyczy całej jego powierzchni. 

– Unikatowa technologia regulowanego dna wyróżnia kompleks basenowy Ślęza na tle podobnych obiektów w regionie. Pozwala dostosować ofertę zajęć do różnych kategorii wiekowych. Czas opuszczania dna od wysokości dwóch metrów do poziomu podłogi wynosi tylko kilka minut. Z kolei przy mniejszym basenie dostępne są też brodziki z jacuzzi – wyjaśnia Arkadiusz Gołka, rzecznik prasowy kompleksu Ślęza.

Baseny mają być otwarte przez cały tydzień w godzinach 6:00–22:00. Cennik zostanie ogłoszony w momencie uruchomienia kompleksu. Na razie wiadomo tylko, że będą zniżki dla uczniów i seniorów oraz że nie będą tam honorowane karty Multisport.

Saunarium 

W obiekcie znajduje się sześć rodzajów saun: fińska, solna, fińska przeznaczoną do rytuałów (m.in. z olejkami zapachowymi, miodem etc.), sauna na podczerwień, łaźnia parową i tepidarium. Są tam również strefa chłodna oraz „prysznice wrażeń” rozpylające wodną mgiełkę lub deszcz, a także lodowy szron. Można również skorzystać ze specjalnego pomieszczenia do relaksu i kawiarenki.

Koordynatorem saunarium jest mistrz Polski saunamistrzów Łukasz Dłużniewski.

Fizjoterapia

Otwarcie strefy fizjoterapii planowane jest jesienią. Będzie tam siłownia oraz cztery gabinety specjalistyczne, gdzie będzie można skorzystać między innymi z porad dietetyka i instruktora ćwiczeń.

Zajęcia sportowe i coś na ząb

W kompleksie działać będzie także bistro ze zdrowym jedzeniem. Prowadzone będą również kursy pływania, aqua fitness, fizjoterapia w wodzie i treningi sportowe.

Dojazd

Kompleks basenowo - sportowy Ślęza znajduje się we wsi Ślęza przy ulicy Błękitnej 2, pod Wrocławiem. Obiekt posiada swój parking. Z Wrocławia można tam dojechać także autobusami linii 612, 812, 862, 872 i N62.

Czytaj także: Bomber zostaje w areszcie. Sąd ocenił, że na wolności mógłby popełnić kolejne przestępstwo [AUDIO]