Nowe przystanki kolejowe we Wrocławiu. Pociągi będą kursować z prędkością 120 km/godz.

2020-08-11 10:48 mar
Ruch pociągów na trasie Działdowo - Iłowo wstrzymany po wypadku. Są zmiany w rozkładzie Warszawa -Gdańsk
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Już wkrótce pociągi z centrum Wrocławia do Jelcza Laskowic będą kursować szybciej i bezpieczniej. Lepszy dostęp do nich zapewni pięć nowych przystanków. Odnowiona linia ma być gotowa w połowie 2021 roku. Tymczasem przywrócony już został ruchu pociągów towarowych od stacji Wrocław Swojczyce do stacji Jelcz Miłoszyce.

Z prędkością do 100-120 km/godz. będą kursować pociągi z Jelcza Laskowic do centrum Wrocławia. Kosztująca ponad 75 mln zł inwestycja ma zapewnić szybkie, wygodne i bezpieczne podróże mieszkańcom podwrocławskich osiedli i miejscowości z okolic Jelcza, Wojnowa i Kowal do centrum Wrocławia.

Dostęp do pociągów ma ułatwić 5 nowych przystanków: Wrocław Popiele, Wrocław Strachocin, Wrocław Wojnów Wschodni, Nadolice Małe oraz Chrząstawa Mała. Konstrukcje nowych elementów przystanków widać już m.in. w Dobrzykowicach Wrocławskich, Chrząstawie, Swojczycach i Nadolicach. Na 11 stacjach i przystankach podróżni będą korzystać z wysokich peronów zapewniających wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony zostaną wyposażone w wiaty, tablice i gabloty informacyjne oraz energooszczędne oświetlenie. W pobliżu zostaną zamontowane także stojaki rowerowe.

Nowe przystanki kolejowe we Wrocławiu
Autor: PKP PLK

Odnowiona linia zapewni przejazd pociągów z prędkością do 100-120 km/godz. Dla podniesienia bezpieczeństwa na przejazdach instalowane są nowe urządzenia zabezpieczające, m.in. rogatki. Zakończenie prac i udostępnione linii dla ruchu pasażerskiego przewidziane jest w połowie 2021 r.

Tymczasem przywrócony już został ruchu pociągów towarowych od stacji Wrocław Swojczyce do stacji Jelcz Miłoszyce. Na jednotorowej trasie dla zapewnienia możliwości przejazdu większej liczby pociągów w Dobrzykowicach Wrocławskich wybudowano mijankę. Położono także nowy dodatkowy tor i zamontowano rozjazdy. Przebudowane zostały także dwa mosty w rejonie Jelcza Miłoszyc.

Zlot Samochodów Amerykańskich i Zabytkowych w Grudziądzu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.