Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich. Wracają połączenia do Czech

2021-03-09 8:14

14 marca wchodzi w życie sezonowa korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich i Malczyc. Wrócą też cieszące się dużą popularnością sezonowe połączenia do Czech. Pasażerowie muszą jednak liczyć się z okresowymi utrudnieniami na remontowanych odcinkach.

Nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich zacznie obowiązywać od 14 marca. Dotychczasowa siatka połączeń zostanie utrzymana, ale pojawi się też kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości. Ponadto wybrane pociągi, kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju, zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.

- Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach - mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. - Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie - będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce.

120-letni tramwaj odzyskuje dawny blask.

Do rozkładu jazdy wracają cieszące się dużą popularnością sezonowe połączenia do Czech. Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova.

- Uruchomienie połączeń sezonowych do Czech to dla nas naturalny krok po przywróceniu kursowania połączeń międzynarodowych w styczniu - mówi Bartłomiej Rodak. - Pasażerowie chętnie z nich korzystają.

W związku z zaplanowanymi pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza. Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na trasach:

  • Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20 - 21 marca
  • Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10 - 19 kwietnia
  • Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4 - 10 czerwca
  • Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18 - 24 marca
  • Kłodzko – Międzylesie - Lichkov w dniach 15 - 30 kwietnia
  • Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja - 2 czerwca