Obrażenia były śmiertelne! 6-latek z Legnicy przeszedł dwie ciężkie operacje

i

Autor: Paul_Henri/pixabay.com Obrażenia były śmiertelne! 6-latek z Legnicy przeszedł dwie ciężkie operacje

Atak dzika w Legnicy

Obrażenia były śmiertelne! 6-latek z Legnicy przeszedł dwie ciężkie operacje

2022-09-05 15:42

Dzik zaatakował 6-latka w Legnicy. Nowe, szokujące fakty w sprawie tragicznego zdarzenia. Jak mówią lekarze z Wrocławia, obrażenia jakich doznał chłopiec były śmiertelne. Dziecko przeszło dwie ciężkie operacje, ale jego stan jest już stabilny.

Atak dzika w Legnicy

Przypomnijmy, że do dramatu doszło w piątek (2 września) przy ul. Poznańskiej. Dzik zaatakował 6-letniego chłopca, który został ciężko ranny. Trafił najpierw do szpitala w Legnicy, a następnie śmigłowcem został przetransportowany do szpitala przy ul Borowskiej we Wrocławiu.

W poniedziałek, 5 września, głos zabrali lekarze, którzy zajęli się chłopczykiem. Jak przyznali, jego stan był skrajnie ciężki. Obrażenia jakich doznał były wręcz śmiertelne. Sześciolatek przeszedł dwie skomplikowane operacje, w tym jedną polegającą na zespoleniu rozerwanych tętnic. Jak powiedział Dariusz Janczak, szef Kliniki Chirurgii Naczyniowej, Ogólnej i Transplantacyjnej w szpitalu przy Borowskiej, operacja trwała 6 godzin. - Dziecko doznało bardzo ciężkich obrażeń w zakresie jamy brzusznej, uszkodzenia jelita grubego z zapaleniem otrzewnej, a także perforacją tego jelita. Ponadto doszło również do oderwania i rozerwania żyły udowej - dodał.

Wydaje się, że wszystko co najgorsze chłopiec ma już za sobą. Jego stan stabilizuje się i, według lekarzy, nie ma obecnie bezpośredniego zagrożenia życia.

Dziki sieją grozę w Wawrze

Obecnie wiemy również więcej na temat samego zdarzenia. Do koszmaru nie doszło, jak pierwotnie informowano, na terenie ogródków działkowych. Chłopiec w chwili tragedii znajdował się na terenie ogródka warzywnego znajdującego się przy domu, w którym mieszkał. Był pod opieką mamy.

Zarówno działka, na której znajduje się dom, jak również ogródek, były ogrodzone. Niestety, jakimś sposobem znalazł się na nim dzik. W chwili ataku chłopiec bawił się z psami, być może to właśnie sprowokowało w jakiś sposób rozjuszonego dzika do ataku.

Okoliczności dramatu badają policjanci z Legnicy.

Szokujące zdjęcia z wrocławskiego zoo. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Sonda
Czy zaatakowało Cię kiedyś dzikie zwierzę?