Stypendia przyznane

Od 200 do 400 zł dla uzdolnionej młodzieży z Wrocławia. Nagrodzonych zostało ponad 300 uczniów

2022-09-29 8:07

Ponad 300 uczniów wrocławskich szkół otrzymało w tym roku stypendia w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – Promovere Talenta”. Wyróżniona młodzież, do wakacji, otrzymywać będzie od 200 do 400 złotych miesięcznie.

Stypendyści Samorządu Wrocławia w ramach „Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych – Promovere Talenta” to laureaci konkursu „Szkolny Nobel” i ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, a także uczniowie wyróżnieni za wybitne osiągnięcia oraz wysokie wyniki w nauce.

Stypendia, w wysokości od 200 do 400 złotych miesięcznie, wypłacane będą uczniom do czerwca 2023 r. – Przyznam, że dużo czasu poświęciłem na naukę, żeby w konkursach ogólnopolskich osiągnąć wysokie wyniki. Ale nie żałuję. Dzięki temu zdobyłem nowe umiejętności i dodatkową wiedzę, która z pewnością mi się przyda. A stypendium traktuje jako ogromne wyróżnienie i przyjemny dodatek, takie moje kieszonkowe – powiedział Mateusz Pawłowski z Liceum Ogólnokształcącego nr XIII we Wrocławiu.

Radosław Stosio z Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu dodał: – Brałem udział w konkursach i olimpiadach, żeby się sprawdzić. I się udało. Dodatkowo otrzymałem stypendium, z czego jestem bardzo zadowolony. Może przeznaczę je na jakąś wycieczkę.

Dodatkowo, stypendium w wysokości 1 tys. złotych miesięczne przyznane zostało absolwentce XIV Liceum Ogólnokształcącego – laureatce ogólnopolskiego konkursu „Matura na 100 Procent”.

Liczba wyróżnionych w tym roku osób, tylko potwierdza fakt, że we Wrocławiu mamy wyjątkowo uzdolnioną młodzież z ogromnym potencjałem. Młodzież, której się chce pracować, i która potrafi wykorzystywać swoje umiejętności. Bardzo im gratuluję i życzę, by ten zapał do poszerzania wiedzy towarzyszył im w kolejnych etapach edukacji – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Uroczyste wręczenie dyplomów ponad 300 laureatom odbyło się 28 września w Liceum Ogólnokształcącym nr XIV we Wrocławiu.

Miasto na stypendia dla uzdolnionych uczniów wrocławskich szkół, przeznacza rocznie ponad 760 tys. złotych.

Tyle zostało z Solpolu w centrum Wrocławia