Odra ożywa! W tym sezonie na wrocławian i turystów czeka sporo atrakcji [GALERIA, WIDEO, AUDIO]

2016-03-27 9:30

Odnowione bulwary, Karnawał Odrzański i mnóstwo innych imprez. To ma być przełomowy rok dla wrocławskiej turystyki rzecznej.

Przynajmniej tak zapewniają członkowie Wrocławskiego Forum Rzecznego. 

Już na początku kwietnia na tafli wody powinny się pojawić turystyczne łodzie i stateczki. Płynąc nimi będzie można podziwiać to, co znamy, ale też obejrzeć nowości. 

- W tym roku bardzo będzie dużo do oglądania, ponieważ odnowione są całe bulwary Dunikowskiego i Kaczyńskich. Kończą się prace na bulwarze Politechniki Wrocławskiej na Wyspiańskiego. Zakończyła się już modernizacja wrocławskiego węzła wodnego. Proszę mi wierzyć, jest diametralna różnica - zapewnia Rafał Hordejuk, jeden z armatorów.

Odra świętuje

Nad rzeką odbywać się będą również liczne imprezy.

- W czerwcu jest kilka aktywności. Jest Tumski Cup. Mamy również imprezę młodszą rangą, ale równie mocną jeśli chodzi o uczestników. To Odra River Cup organizowany przez Politechnikę Wrocławską. Tych imprez tylko w czerwcu myślę, że będzie z sześć - osiem, bo jeszcze na 12 czerwca planujemy Karnawał Odrzański - wylicza Kamil Zaremba z Wrocławskiego Forum Rzecznego. 

Do tego wszystkiego na Odrze nie zabraknie barów i restauracji, które już wkrótce rozpoczynają sezon.

Urzędnik od rzeki

W środę 30 marca z kolei ma zostać oficjalnie powołany wrocławski oficer wodny. Będzie to urzędnik pośredniczący między interesami miasta, a Wrocławskiego Forum Rzecznego. 

Zobacz film reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Odra ożywa! Ten sezon ma być bogaty w atrakcje! Jakie?Czytaj na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/odra-ozywa-w-tym-sezonie-na-wroclawian-i-turystow-czeka-sporo-atrakcji-galeria-wideo-audio/138334

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 26 marca 2016

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Mafia zaprasza do morderczej rodziny. Trwają zapisy do największej gry miejskiej w kraju [AUDIO]​