Szokująca kradzież w Górze

i

Autor: Policja Góra/pixabay.com Szokująca kradzież w Górze

Szokująca kradzież w Górze

Okradł ukraińską rodzinę. Paszporty i dokumentację medyczną chorego chłopca spalił w piecu

2022-11-24 12:19

18-latek okradł Ukrainkę i jej dzieci, którzy chcieli wrócić do swojego kraju. Zabrał im nie tylko pieniądze, ale również paszporty i dokumentację onkologiczną jednego z chłopców. Niestety, dokumenty spalił w piecu.

Góra. Ukraińska rodziny okradziona 

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 20 listopada, około godz. 4 nad ranem w Górze na Dolnym Śląsku. 38-letnia obywatelka Ukrainy wraz z dwoma synami w wieku 10 i 11 lat szykowała się do powrotu do swojego kraju. Kobieta zamówiła taksówkę, która miała zawieść ich do Leszna na dworzec PKP.

- Gdy kobieta wynosiła swoje rzeczy przed posesję, w której mieszkała, do jej syna podbiegł mężczyzna, który próbował zerwać mu plecak. Gdy mu się to nie udało, ukradł reklamówki, w której znajdowały się pieniądze i dokumenty – mówi podkom. Ariel Bujak z policji w Górze.

Łupem złodzieja padło 2200 dolarów, 200 euro, paszporty, bilety PKP oraz jedzenie przygotowane na drogę, a także – co najgorsze - cała dokumentacja medyczna – chorego onkologicznie jednego z synów kobiety.

Złodziejem okazał się 18-letni mieszkaniec Góry, który znany jest górowskiej policji. W trakcie przeszukania mieszkania i rzeczy osobistych sprawcy odzyskano pieniądze oraz przygotowaną żywność. - Dokumentację onkologiczną, paszporty i inne dokumenty 18-latek zdążył spalić w piecu – dodaje Ariel Bujak.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie zwróciła się do sądu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 18 latka w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Głogowie zdecydował jedynie o dozorze policyjnym dla sprawcy. Prokuratura rozważa decyzję o wniesienie zażalenia. 18-latkowi, za kradzież szczególnie zuchwałą, grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śmiertelny wypadek na rondzie Reagana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE